Darček môže mať aj výchovnú funkciu

Štandardný

Nie je určite ďaleko od reálneho života situácia, keď muž v najlepších rokoch, uznávaný vedecký pracovník v odbore jadrovej fyziky, vstupuje do obchodu s ezoterickými potrebami a hĺba nad vecičkami proti čiernej mágii. Je v tejto predajni len a len preto, že jeho milovaná dcéra sa práve teraz do takých somarín zbláznila, a on si dal prácu zistiť, čo to je a  kde to nájde. Z hĺbky svoje materialistickej duše  vie, že z niečoho takého bude mať dcéra naozajstnú radosť. A jeho dcéra bude jeho darček talizman schovávať ešte v čase, keď sa nebude už vôbec zaujímať o mágiu, ale bude trebárs prednášať na univerzite kvantovú chémiu. Tento darček jej pripomína otca, ktorý ju mal rád aj v čase, keď mu dávala nekompromisne najavo, že je potrhlý a zaostalý materialista.

darček

Ezoterická sviečka ako darček nie je v dnešnej dobe ničím novým.

Darček môže na všetkých okolo pôsobiť aj výchovne

Darčeky výchovné môžu byť tiež trochu z lásky, ale často majú navyše ešte podmienku pre obdarovaného. Je v nich obsiahnutý nesúhlas s niečím, čo obdarovaný robí alebo nerobí. Aj keď niekedy nemusia urobiť radosť, prinášajú aspoň nejaké oznámenie. Ku klasickým darčekom tohto typu patria rôzne hobby nástroje a náradie. Záhradné drevené lehátko pre dedka mu má oznámiť, že nemusí stále len sedieť pri televízii. Alebo pastelové kriedy pre babičku, ktorá kedysi krásne maľovala, by jej to mohli v dobrom pripomenúť.

darček

Záhradné lehátko je vhodný darček napr. pre vašich starých rodičov.

Praktický darček alebo hlavne originálny?

Vymyslieť naopak ten správny dar pre mužov môže byť väčší oriešok, a veľa žien sa preto uchyľuje k takzvaným „praktickým darčekom“, ako je nová košeľa alebo sveter. Nezabudnite, že aj praktický darček môže byť originálny, či už je v podobe poukážky na šport, služby autoservisu alebo napríklad na školu šmyku. Výborným tipom na naozaj originálny darček sú najrôznejšie druhy zážitkov, atraktívna dovolenka, jazda na koni, let balónom alebo zoskok padákom . Takéto darčeky sú nielen prekvapením, ale pre mnohých aj výzvou.

Zanechať komentár