Dámske tenisky Nike alebo Adidas Superstar?

Štandardný

Hľadáte si štýlovú obuv, v ktorej sa budete cítiť pohodlne?  Klasická dámska obuv s podpätkami pôsobí veľmi žensky, predlžuje nohy a podčiarkuje ženskosť. Sú však aj početné každodenné situácie, v ktorých sú dámske tenisky doslova na nezaplatenie. Vhodne zvolené dámske tenisky môžu pôsobiť na celkovom outloku ženy aj komfortne a elegantne. Navyše mnohé modely tenisiek dokonale podčiarknu športový look. Žena sa tak môže s vhodnými dámskymi teniskami na nohách  ľahko venovať športovej aktivite, alebo prechádzke po meste či parku.

Dámske tenisky

Svoju obľúbenú farbu si zrejme nájde asi každý.

Tenisky oslavovali storočnicu

Prvé začiatky tenisiek sa viažu k 19. storočiu. Vtedy americký chemik a vynálezca Charles Goodyear vynašiel metódu vulkanizácie kaučuku pre spracovanie a výrobu pneumatík. Pretože sa pneumatiky vyrábali z rovnakého materiálu ako obuv, začal sa tento materiál využívať aj na výrobu gumových podrážok. Okolo roku 1916 uzreli svetlo sveta prvé plátené tenisky, vtedy ešte pod značkou Keds.

Dámske tenisky odľahčujú outfit

O niečo neskôr vznikla dnes už legendárna značka Converse, ktorá uviedla na trh svoju plátennú obuv All Star. Tieto značkové tenisky nosia všetky vekové kategórie dodnes. Postupne sa výrobe ľahkej športovej obuvi začali venovať aj ďalšie športové značky, ako sú dnes svetoznáme Adidas, Reebok či Nike. Dámske aj pánske tenisky sa postupne stali neoddeliteľnou súčasťou streetového módneho štýlu. Nielen kvôli komfortnému noseniu, ale predovšetkým tiež vďaka nadčasovému dizajnu.

Dámske tenisky

Adidas či Nike?

Prečo sú dámske tenisky tak obľúbené?

Tenisky sú mimoriadne pohodlné a variabilné. Dnes je na trhu toľko rôznych variácií, že si prakticky každý príde na svoje. Môžete zvoliť rýdzo športové tenisky, obľúbené členkové tenisky, alebo tiež tenisky na platforme či jednoduchý klasický pláteny model. Tenisky si môžete obuť takmer ku každej príležitosti, teda okrem spoločenských udalostí. Hodia sa aj do prírody, ale aj na potulky mestom za nákupmi či poznávanie historických pamiatok počas dovolenky. Dámske tenisky sa môžu obliecť nielen k nohaviciam a legínam, ale aj k šatám alebo sukni športovejšieho štýlu.

Zanechať komentár