Dámske overaly – kedy ÁNO, kedy NIE!

Štandardný

Najväčším trendom 90-tych rokov boli dámske overaly. Džínsové overaly nosili dievčatá aj ženy a dnes môžeme tento trend vidieť opäť v módnych katalógoch. Nosia sa elegantne a ležérne, teplákové dámske overaly, saténové či džínsové. Dámske overaly však jednoznačne patria k odevom, ktoré si potrebujete poriadne preskúšať a vhodne zvoliť pre svoj typ postavy. Pokiaľ ide o styling je dôležité, aby sa dámske overaly nosili moderne a skôr „dospelácky“ než infantilne (keďže overaly sú predovšetkým oblečením pre batoľatá).

Dámske overaly

Výsledok stojí zato.

Elegantné dámske overaly

Dámske overaly, ktoré sú materiálom aj strihom elegantné, sú navrhnuté ako celok odevu, ku ktorému väčšinou už nie je potrebné kombinovať blúzky a iné topy. A vždy by sa mali kombinovať s topánkami na vysokom podpätku. Správna veľkosť a strih overalu sú kľúčom k dobrému vzhľadu. K overalom sa najlepšie hodia krátke kabátiky a saká po pás.

Dámsky overal

Ideálne pohodlné oblečenie na letné dni.

Kedy ÁNO

  • Pri elegantných dámskych overaloch na traky sa dobrým smerom budete uberať pri kombinácii s elegantnou blúzkou či inými ženskými košieľkami.
  • Pruhované tričká sú výhrou takmer vždy. V ležérnej kombinácii s nimi nikdy nepochybíte.
  • Ak ste sa rozhodli pre teplákový overal, alebo širší a neforemný ležérny, potom si k nemu zvoľte extra ženský top. T. j. čipky, jemné detaily, kvetiny, topy padajúce s pleca, atď, čo pomôže vyvážiť nelichotivý alebo chlapčenský vzhľad a siluetu.
  • Dámy s širším pásom by mali nosiť k overalom aj výrazný opasok, ktorý opticky vytvorí štíhlejší pás.

Kedy NIE

  • Pri džínsových overaloch na traky sa vyhnite radšej kombinácii s flanelovou károvanou košeľou, pretože v tomto outfite budete pôsobiť ako farmárka. A toto určite nie je štýlový chic outfit, ktorý chcete docieliť.
  • Dámske overaly s „detskými“ doplnkami. Takto určite nezapôsobíte. Tričká s detskými motívmi, plastové Kitty vlasové doplnky a rôzne náramky či mašličky jednoznačne potláčajú dojem, ktorý chcete nadobudnúť.
  • Overaly nie sú práve najlepšími voľbami pre nízke dámy (s výnimkou krátkych overalov).

Zanechať komentár