Dámske čižmy nad kolená – ako ich nosiť a ako radšej nie?

Štandardný
dámske čižmy

Páčia sa vám takéto dámske čižmy? Naučíme vás, ako ich skombinovať!

Dámske čižmy, ktoré siahajú až nad kolená sú medzi ženami obľúbené už druhú zimnú sezónu. Mnohokrát sa však na ulici stretávam s problémom, že ženy akosi nevedia, ako ich nosiť, resp. ako ich nenosiť. Táto obuv je totižto dosť výstredná aj sama o sebe, netreba ju kombinovať s ešte extravagantnejším outfitom či výrazným líčením. V nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko tipov, ako si dámske čižmy nad kolená vybrať, s čím ich nosiť a s čím nie.

Ako si vybrať dámske čižmy nad kolená?

Ak si v obchode vyberáte dámske čižmy nad kolená, treba mať na pamäti fakt, že už len ich výška je dostatočným „pútačom pozornosti“ a tak to netreba kombinovať ešte aj s výraznými farbami či materiálmi. Preto vysoké čižmy z latexu, červenej farby či s „úžasným“ tigrovaným vzorom radšej nechajte na poličke v obchode. Oveľa lepšou voľbou budú čižmy nad kolená v tmavých a zemitých farbách, ideálne vyrobené zo semišu či kože.

A ešte jeden tip: Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že ponuka týchto čižiem v kamenných obchodoch je naozaj skromná. Ak teda chcete naozaj vkusnú obuv, skúste „pobehať“ skôr internetové obchody. Tu už je ponuka oveľa väčšia a ak si dobre prezriete tabuľku veľkostí, v podstate sa nemáte čoho obávať.

Ako ich (ne)nosiť?

dámske čižmy

Vysoké dámske čižmy nad kolená skombinované so skiny džínsami? Hovoríme ÁNO!

Skiny džínsy sú určite outfitom, ktorým nič nepokazíte. Dámske čižmy nad kolená sa k nim skvele hodia a rozhodne nepôsobia nijak vulgárne ani provokatívne. Horšia je už kombinácia s tzv. „hot pants“ – hriešne kratulinké šortky, ktoré viac odhaľujú, než zakrývajú. Ak túžite po sukni, resp. šatách, siahnite po svetro-šatách alebo dlhšom tope. Kombinovať dámske čižmy siahajúce nad kolená s výstrednou minisukňou nemusí byť práve dobrý nápad. A čo legíny a čižmy nad kolená? V podstate platí to, čo pri legínach všeobecne – treba mať na ne postavu a dostatočne dlhé tričko…

Každopádne, dámske čižmy nad kolená sú určite skvelou obuvou aj pre tohtoročnú zimu, treba len vedieť, ako si ich správne vybrať a s akým outfitom ich skombinovať.

Zanechať komentár