Čo znamená offshore spoločnosť?

Štandardný

Na internete na nás zrazu z každého rohu vyskakuje pojem offshore, či už v spojení s bankami, účtami alebo spoločnosťami. Čo ale tá offshore spoločnosť vlastne je? V podstate ide o spoločnosť, ktorej sídlo je mimo bydliska majiteľa v tzv. offshore krajinách, ktoré sa inak nazývajú aj daňové raje. Daňové raje sú väčšinou situované na karibských a iných ostrovov a tieto krajiny lákajú podnikateľov z celého sveta na veľmi výhodné podmienky týkajúce sa predovšetkým zdanenia. Ako iste vieme, vysoké dane spôsobujú vrásky na čele nejedného slovenského podnikateľa a v snahe znížiť daňové zaťaženie na minimum sa mnohí rozhodnú založiť spomínanú offshore spoločnosť.

offshore spoločnosť

Vlastniť offshore spoločnosť na Panenských ostrovoch môže byť splneným snom

Offshore spoločnosť a daňové raje

Offshore spoločnosť sa zakladá v daňových rajoch a medzi najčastejšie skloňované patria napríklad krajiny ako Spojené arabské emiráty, Cyprus, Belize, Seychely či Panenské ostrovy a ako sa už zo samotného názvu môže každý dovtípiť, sú to krajiny s veľmi nízkym alebo takmer žiadnym daňovým zaťažením. Ak si teda založíte offshore spoločnosť v jednej z týchto krajín, bude oslobodená od platenia daní z príjmu a jediné čo musíte ročne platiť je paušálna ročná daň, ktorá je stále rovnaká, bez ohľadu na výšku vášho príjmu. Založenie takejto spoločnosti je pritom veľmi rýchle a jednoduché, zaberie to len pár dní a vy sa nemusíte báť žiadnych komplikácií pri vyplňovaní údajov, ani o vaše súkromie či bezpečnosť.

offshore spoločnosť

Spojte príjemné s užitočným, alebo prácu s dovolenkou

Offshore spoločnosť a jej výhody

Okrem nízkeho daňového zaťaženia má však offshore podnikanie mnoho ďalších výhod, vďaka čomu si offshore spoločnosť v zahraničí zakladá stále viac a viac Slovákov. Pri offshore podnikaní oceníte napríklad aj diskrétnosť bánk, absolútne utajenie informácií a anonymitu majiteľa, ale aj akcionárov spoločnosti. Samozrejmosťou je aj ochrana vášho majetku a nevyžaduje sa daňové priznanie, nevedie sa žiadne účtovníctvo a nemáte nijaké obmedzenia v medzinárodnom obchode. Offshore podnikaniu podľahlo už tisíce Slovákov a neoľutovali svoje rozhodnutie, pretože vlastniť, riadiť, mať nízke zdanenie a pritom ostať v anonymite, to je pre podnikateľov úplný sen. Viac info získate aj TU.

Zanechať komentár