Čo predstavovali pánske šály kedysi a čo dnes

Štandardný

Pánske šály sú súčasťou pánskeho oblečenia už viac ako 2000 rokov. Nosili ich rôzny vládcovia ale aj bežní ľudia. Aj keď ich primárna funkcia je chrániť krk pred chladom, často krát to je práve pánsky šál, ktorý slúži ako doplnok na vyzdvihnutie alebo podčiarknutie celého outfitu.

pánske šály

Doplňte svoj šatník o originálne pánske šály

Aké boli prvé pánske šály…

Historicky a oficiálne sa hovorí o prvých pánskych šáloch z obdobia terakotových vojakov z Číny. Avšak úplne prvé pánske šály boli zaznamenané v starovekom Ríme, kde ich v tej dobe nazývali sudarium. V preklade to znamenalo „handra na pot“ – a ako je už z názvu jasné, vieme na čo tieto „šály“ mali slúžiť.

Pánske šály však získali svoju najväčšiu obľubu v čase, keď sa začali vyrábať ako módne doplnky. To znamenalo rôzne štýly, farby, materiály, hrúbky a dĺžky. Pánske šály už neboli len prostriedkom na ochranu krku pred chladom alebo „handrou na pot“. Podľa výrobného materiálu sa pánske šály začali nosiť bežne aj v lete alebo v ktoromkoľvek ročnom období. Hodvábne kratšie šály sa dokonca uväzovali okolo krku k veste a saku namiesto kravaty.

pánske šály

Doplnok pre každého moderného muža

Podčiarknutie dokonalého outfitu

Nie je to len historický módny trend. Kvalitné pánske šály, letné alebo zimné, sú veľmi trendy doplnkom aj dnes. Dajú sa dobre kombinovať a pôsobia veľmi sebavedomo a štýlovo. Namiesto kravaty, ktorá je veľmi formálna, šály sú ležérne no stále s dostatkom elegancie a šarmu. Existuje tiež niekoľko rôznych spôsobov ako je možné uviazať pánsky šál. Zaujímavým alebo rafinovaným uzlom dodáte vášmu oblečeniu tú poslednú „bodku“ za vytvorením dokonalého outfitu.

Ak nepatríte k pánom, ktorí si radi doprajú kvalitné a výrazné doplnky ako hodinky, topánky, čiapky a klobúky, či dokonca pánske tašky, ale chcete pôsobiť a vyzerať vkusne a s dobou, potom sú pre vás pánske šály tým pravým. Vždy ľahko dostupné, nenáročné na nosenie a s dosiahnutím želaného účinku – také sú pánske šály. Nechajte sa ovplyvniť pánskou módou a kvalitnými šálami napr. aj TU.

Zanechať komentár