Čo by mali spĺňať kvalitné športové tašky?

Štandardný

Každý kto pravidelne, aj nepravidelne, športuje pozná túto problematiku. Kvalitné športové tašky by mali byť pohodlné a zároveň aj účelné. Poďme si rozobrať základne faktory, ktoré by mala takáto taška obsahovať.

Športové tašky by mali mať  priestor pre tenisky a uterák

Takýto priestor by mal byť oddelený od všetkých iných veci v taške a to hlavne z dvoch dôvodov. Prvý je hygienický. Tenisky samé o sebe majú veľa baktérií v sebe. Priznajme si, že nie po každej aktivite ich vyložíme na balkóne, alebo niekde, kde sa majú možnosť dostatočne vyvetrať. To ma za následok silnejúci zápach. Druhý dôvod je, že ak sa nám nachádzajú aj iné veci v takejto taške ako napr. notebook, telefón alebo peňaženka, by sa nemali dostať do kontaktu s mokrým uterákom či šľapkami.

športové tašky

Športové tašky by mali obsahovať priestor pre tenisky a uterák.

Stred tašky

Keď ide o športové tašky, toto by mal byť najväčší priestor v taške. Sem zväčša budeme dávať všetko oblečenie na športovú aktivitu ako tričko, športové trenky či termo prádlo. Okrem týchto základných veci tam môžme nosiť notebook či iné cennosti. Tento priestor by mal mať vytvrdenú vložku kvôli stabilite tašky a rovnomernejšiemu rozdeleniu váhy pri nosení na ramenách. Okrem tohto by ste si mali skontrolovať na či je taška vyrobená z nepremokavého materiálu, aby ste neboli prekvapený pri prvom daždi keď pôjdete vykonávať športovú aktivitu.

športové tašky

Športové tašky by mali byť vyrobené z nepremokavého materiálu.

Predný priestor

Tento odkladací priestor je podľa mňa celkom dôležitý a to hlavne kvôli cennostiam. Každému sa už stalo, že hodil do stredu tašku kľúče, či telefón, a keď ich potreboval nájsť, tak musel vyhádzať celú tašku, čo hlavne pri telefóne nemusíte stihnúť kým dozvoní. Preto tento priestor je pomerne dosť vyťažený, hlavne aby sa vám tam zmestili základne veci, ktoré bežne používate. Okrem iného by tašky mohli obsahovať ešte špeciálny priestor na fľašu. Netreba zabúdať pri kúpe sa pozrieť na kvalitné popruhy na plecia a ich zakončenie na taške. Platí, že radšej si vybrať kovové ukotvenie ako plastové keďže váha takejto plnej tašky môže byť aj niekoľko kilogramov.

Zanechať komentár