Čím je špecifický holandský nábytok?

Štandardný

Mnohí si nevedia predstaviť alebo zaradiť holandský nábytok do konkrétneho jedného štýlu. Určite ste sa pri rozhovore stretli už s pomenovaním „zo všetkého čosi“. A sčasti je to naozaj tak. Nájdu sa tu prvky rôznych období, prvky retro ale aj veľmi moderného a inovatívneho dizajnu.

holandský nábytok

Moderný a jedinečný holandský nábytok

Jednoduchý, farebný, iný

Jednoduchý, farebný a iný – aj tak sa dá definovať holandský nábytok. Ak si dobre všímate jednotlivé detaily zistíte, že holandský nábytok je veľmi minimalistický, zväčša jednofarebný a jednoduchý. Je však veľmi odlišný od iných štýlov. Líši sa najmä tvarmi. Čím unikátnejšie, tým lepšie. Holandský interiérový dizajn sa pohráva s rôznymi materiálmi, no vyznačuje sa predovšetkým vysokou kvalitou. Mnoho kúskov vyzerá ako z veľmi kvalitného školského kreatívneho krúžku. Nápady, ktoré sa možno v iných krajinách pokladajú len za výmysel a fantáziu, v Holandsku sa stávajú realitou.

holandský nábytok

Typickosť holandského nábytku

Moderný interiér s holandským nábytkom

Holandský nábytok je veľmi jednoducho kombinovateľný s moderným dizajnom interiéru. Hodí sa do bytov aj rodinných domov, do kuchyne aj do spálne… Veľmi dobre vynikne v otvorených priestoroch modernej domácnosti. V holandskom dizajne nájdete odvážne kúsky ako luster vyrobený s kávových šálok, alebo vínneho pohára, skladací kuchynský stôl, kľučky na dvere z neopracovaného kameňa, vázy, zrkadlá či svietniky. Nájdu sa tam tiež kreslá viktoriánskeho štýlu ibaže celé z plastu, prefarbené celé jednotnou farbou spolu s rámom či konštrukciou kresla – napr. čierne alebo červené s povrchovou úpravou s vysokým leskom. Mnoho predajcov iného tovaru (topánky, kabelky) si volia práve takýto holandský nábytok do svojich výkladov, aby zaujali svojou eleganciou a ultra moderným dizajnom.

Ak aj vás očaril holandský nábytok, na internete nájdete množstvo inšpirácií pre jednotlivé miestnosti doma alebo v kancelárii. Viac informácií a nápadov (nie len o holandskom nábytku) nájdete aj v obľúbenom českom magazíne o bývaní HOME. Kliknite SEM pre nábytkové inšpirácie.

Zanechať komentár