Čarovný Maurícius je oázou pokoja a mieru

Štandardný

Dovolenka na ostrove láka stále viac cestovateľov, no vybrať si z takého obrovského množstva ostrovov je častokrát veľmi náročné. Faktom je, že nikto z nás nechce svoju dovolenku stráviť na preplnených plážach s tisíckami iných ľudí a preto sa snažíme vyberať destináciu, ktorá ešte nie je tak poškvrnená turizmom. Maurícius takým miestom bezpochyby je a svojich návštevníkov prekvapí nielen panenskými plážami a priezračne čistým morom, ale aj priateľskými obyvateľmi, chutným jedlom a prenádhernou prírodou. Vďaka tomu sa tu budete cítiť ako v skutočnom raji. Maurícius je oázou pokoja a mieru, tak baľte kufor, kupujte letenky a vydajte sa na dovolenku snov!

Maurícius

Prekrásnych miest je tam naozaj dosť.

Maurícius – slnko, more a škorica

Ostrov Maurícius sa nachádza asi 2000 kilometrov juhovýchodne od pobrežia Afriky a leží východne od Madagaskaru. Na ostrove žijú ľudia rôznych kultúr a vierovyznaní, no navzájom sa rešpektujú a spolunažívajú v mieri. Počas vašej dovolenky sa na vás budú na každom kroku usmievať. Maurícius vonia po škorici a vanilke, ktoré si tu navyše môžete kúpiť veľmi lacno. Okrem bieleho piesku a nádherných koralových útesov obklopujúcich pobrežie tu nájdete aj hory, husté pralesy, krátery, trstinové polia či úchvatné vodopády. A keďže sa Maurícius rozprestiera na južnej pologuli v subtropickom pásme, hlavná sezóna začína v novembri a najteplejšie obdobie trvá až do marca. Teploty sa tu pohybujú okolo 30 stupňov a slnko tu svieti takmer bez prestávky.

Maurícius

Dovolenka plná nezabudnuteľných zážitkov.

Maurícius – krásny aj pod hladinou!

Miest, ktoré stoja za návštevu je skutočne dosť, no medzi tie najväčšie turistické atrakcie patrí jednoznačne najväčšia botanická záhrada na svete – Pamplemousses. Rovnaký úspech má aj 7 farebný piesok pri mestečku Chamarel a teda geologická formácia, kde sú piesočné duny sfarbené siedmimi farbami. Nachádzajú sa tu aj nádherné vodopády, ktoré stoja za obdiv turistov. Úchvatný pohľad na vodopád  či chránený endemický prales sa vám naskytne v Národnom parku Black River Gorges. Nemenej pôvabné vodopády uvidíte aj neďaleko mesta Souillac. Maurícius však svoje krásy ukrýva aj pod hladinou mora. Teda ak patríte k milovníkom potápania či šnorchlovania, podmorský svet na Mauríciu si určite zamilujete.

Zanechať komentár