Bytový dizajn dokáže premeniť aj starú dielňu na moderné bývanie

Štandardný
bytový dizajn

Moderný dizajn v starých priestoroch

Pokiaľ si myslíte, že zo starých priemyselných alebo dielenských priestorov nie je možné vybudovať zaujímavé a moderné bývanie, tak vás rád vyvediem z tohto omylu. Bytový dizajn v dnešnej dobe dokáže doslova zázraky a vďaka tomu si môžete vybudovať originálny domov v priestoroch, kde by to pred niekoľkými rokmi nikto nečakal. Jasnou ukážkou sú napríklad aj použité obrázky z rekonštrukcie dielne a jej pretvorenia na byt v parížskej štvrti Bastille.

Bytový dizajn s využitím pôvodných prvkov

Pokiaľ chcete v dielni alebo inom priemyselnom priestore pomocou bytového dizajnu vytvoriť špecifický priestor s jedinečnou atmosférou, tak sa treba najskôr nad daným priestorom zamyslieť ako celkom. Toto umožní jeho pretvorenie v celkovom dizajne a interiér tak dostane jednoliatu myšlienku, a pôsobí ako súdržný celok.

Pre vytvorenie atmosféry, ktorá prepája pôvodné využitie priestorov s ich novým životom, je jednoznačne kombinácia pôvodných prvkov s novými a modernými. V tomto byte sa namiesto rôznych dekoratívnych omietok bytový dizajnér zameral na vyniknutie pôvodných tehlových konštrukcií. Ak je však priestor veľmi chladný alebo dokonca trpí vlhkosťou, pre plnohodnotné bývanie je potrebné steny upraviť vnútornými omietkami, ktoré izolujú a chránia interiér pred rôznymi poškodeniami vzniknutými plesňami a rôznymi baktériami. Dnes už však na trhu nájdete množstvo rôznych dekoračných omietok, ktoré môžu v konečnej fáze vyzerať industriálne.

Vďaka tomu z priestoru dýcha história dôb minulých a industriálny štýl. Toto prevedenie je doplnené o moderné prvky v jemných bielych a šedých odtieňoch s niekoľkými výraznými doplnkami, ktoré oživia interiér a zabránia tak splývaniu všetkých prvkov do jedného celku.

Dostatok svetla je základ

Pri využití tehlových stien v pôvodnej farbe, ak aj ich kombinácia s niektorými tmavými a opticky ťažkými prvkami, je dostatok svetla dôležitým aspektom. Na toto skvele poslúžia pôvodné vitrážové okná, ktoré sú charakteristické pre staršie priemyselné stavby. Vďaka nim a kombinácii prevládajúcich svetlých odtieňov v interiéri je celkový dojem z priestoru otvorený vzdušný a svetlý.

bytový dizajn

Páči sa vám takýto bytový dizajn?

Aj táto realizácia je jasným dôkazom toho, že staré priemyselné budovy sa nemusia búrať pre to, aby vytvorili priestor novým bytovým jednotkám. Vďaka troche snahy a kvalitnej práce dokáže bytový dizajn skvele vytvoriť dokonalý priestor, kde je vďaka viacerým kontrastom skvele vidieť ako dokáže staré skvele fungovať s novým a moderným. Stačí sa iba nebáť nových a netradičných riešení, či už v živote alebo aj v bytovom dizajne.

Zanechať komentár