Brokovnice – zbrane ideálne pre lov aj pre šport

Štandardný

Každému vyhovuje iná forma relaxu – niekto potrebuje pokoj a ticho a tak vyhľadáva napríklad rybolov, iný preferujú viac pohybu a venujú sa rôznym športom, ale sú aj špecifické záľuby, ako napr. lov a poľovníctvo či adrenalínovejšie športy, ako napr. lukostreľba, športová streľba, airsoft, rafting a mnohé ďalšie. Práve adrenalínové športy a záľuba v love či v zbraniach sú veľmi obľúbenou voľnočasovou aktivitou u mužskej populácie, rovnako ako napr. bojové umenia či história a udalosti  vojnových období. Vlastniť zbraň a ovládať streľbu z nej na naozaj dobrej úrovni je snom nejedného chlapca už od detských čias a ak sa napr. rozhodnete venovať práve poľovníctvu, bude vlastnenie a zaobchádzanie so zbraňami ako sú vzduchovky alebo brokovnice prirodzenou súčasťou tohto vášho koníčka či dokonca povolania.

brokovnice

Brokovnice – časté pre rekreačnú streľbu

Výber prvej brokovnice vhodnej na lov

Každý začínajúci poľovník si určite kladie otázku, akú zbraň si zadovážiť a načo sa pri výbere zbrane zamerať. Ideálnou voľbou pre poľovníka sú napr. brokovnice, ktoré sú ručnou zbraňou využívanou najmä pri streľbe na pohyblivé ciele, čo znamená, že sú ideálne práve na lov malej zveri ako sú kačice, zajace, bažanty či líšky. Výber brokovnice sústreďujeme na počet hlavní (napr. jednoranná brokovnica s jednou hlavňou alebo brokovnica s dvomi hlavňami vedľa seba, prípadne nad sebou, dokonca i trojhlavňová usporiadaná do tvaru trojuholníka), kaliber, vyváženosť, konštrukciu a celkovú spoľahlivosť zbrane ako aj na správnu dĺžku pažby.

brokovnice

Pre niektorých je tento šport veľkou záľubou

Brokovnice – súťažná a športová streľba

Brokovnice sú veľmi univerzálnou zbraňou vhodnou aj pre športovú streľbu a je možné s nimi strieľať aj na niekoľkých strelniciach. Najčastejšie sa používajú 12-kalibrové náboje naplnené brokmi, ktorými sa strieľa na lietajúce terče. Takáto streľba na lietajúce terče je dokonca súťažnou disciplínou aj na olympijských hrách a rozdeľuje sa do troch kategórií a to na trap, dvojitý trap a skeet.

Zanechať komentár