Bez gastro nábytku by to nešlo 

Štandardný

V procese projektovania, a samozrejme aj prevádzkovania akéhokoľvek gastronomického zariadenia, sa musí starostlivo vyberať jeho vnútorné vybavenie. Tak spoločenských a stravovacích priestorov určených pre hostí, ako aj samotnej kuchyne a sociálnych priestorov. Charakter gastro nábytku treba prispôsobiť charakteru konkrétnej miestnosti. Hostia sa potrebujú pohodlne usadiť, rozhliadnuť sa, objednať si niečo a pokojne a kultúrne sa najesť. A po jedle si dať nejaký drink, porozprávať sa. 

Zariadenie kuchynských a prevádzkových priestorov  má byť také, aby to  umožňovalo rýchlu a efektívnu prípravu pestrej škály pokrmov a nápojov. Dôležitá je hygiena všetkých priestorov prevádzky. 

Kvalita a funkčnosť gastro nábytku 

Charakter a povaha priestorov, priemerný počet hostí, druh a sortiment jedál, na ktoré sa gastro prevádzka zameriava. Z toho asi každý podnikateľ v stravovacích službách pre verejnosť musí vychádzať. Gastro nábytok z nehrdzavejúcej ocele sa považuje za najvhodnejší do kuchyne. Je odolný voči mechanickému poškodeniu a pomerne jednoducho sa udržiava v čistote.  

otvorená kuchyňa v reštaurácii
Nejedzte sa očami. Poslednou dobou je v reštauráciách stále obľúbenejší koncept otvorených kuchýň.

Funkčnosť a estetický dojem 

Funkčnosť, konštrukcia nábytku, typ a priestorové usporiadanie.  To všetko ovplyvňuje produktivitu a bezpečnosť práce. Ako aj kvalitu a efektivitu činnosti personálu priamo v kuchyni. Kultúrnosť a estetické usporiadanie a výber gastro nábytku do priestorov pre hostí sú taktiež veľmi dôležité. Platí to aj o baroch a kaviarňach, kde si zákazníci objednávajú pri pulte a majú plný výhľad na vybavenie za personálom.  Stravovacie priestory gastro prevádzky by mali mať nábytok v takom štýle, aby vytváral pekný harmonický celok v súlade s charakterom všetkých ostatných priestorov. 

gastro nábytok
Je dôležité, aby sa ľudia vo vašej reštaurácii cítili príjemne. myslite pri prevádzke aj na gastro nábytok.

Gastro nábytok a pohodlie zákazníkov 

Pri zariaďovaní gastro prevádzky sa oplatí venovať veľkú pozornosť priestoru určenému pre hostí. Je miestom vytvárania konkrétnych finančných ziskov, ktoré vaša reštaurácia môže dosiahnuť. Preto sa treba sústrediť na výber nábytku, ktorý budú využívať zákazníci. Stoly a stoličky by mali byť pevné a pohodlné, umiestnené v optimálnej vzdialenosti. Pobyt hostí sediacich okolo stola má byť pohodlný a bezpečný. Ak máte k dispozícii vhodné vonkajšie záhradné priestory, potom máte možnosť vybrať si praktický záhradný nábytok do svojej gastro prevádzky. Odolný voči vonkajším vplyvom a účinkom meniaceho sa počasia. 

Zanechať komentár