Ako si vybrať záhradný nábytok

Štandardný

Výber nábytku nie je nikdy ľahká úloha. Záhradný nábytok musí rovnako vyhovovať vašim požiadavkám a musí vyzerať podľa vášho gusta, musí byť praktický ale pritom pohodlný a nesmie zaberať priveľa miesta. Rovnako musí aj ladiť k ďalším dizajnový prvkom vášho domu. Tieto isté kritériá zvažujete aj pri kúpe nábytku do domu, avšak pri výbere outdoorového nábytku musíte oveľa viac dbať na výber materiálu z ktorého je záhradný nábytok zhotovený.

zahradny-nabytok

záhradný nábytok aj s kuchynkou

Materiály a látky pre záhradný nábytok musia byť schopné odolať extrémnym prvkom počasia od intenzívneho slnečného žiarenia po krúpy a sneženie. Rovnako musí nábytok odolať aj chemickým látkam ako rôznym prostriedkom používaným v záhrade alebo chemikáliám používaných pri čistení bazénu a podobne.

Z hľadiska miesta musíte zvažovať, koľko miesta chcete vyhradiť na rozloženie nábytku a koľko ponechať záhrade. Predpokladom pre dobré umiestnenie nábytku je rovná trávnatá alebo umelá plocha. Umelú plochu môžete docieliť buď naliatím betónu alebo položením kamenných bridlíc alebo dlažby.

Dizajn je otázka už len osobného vkusu. Na trhu nájdete množstvo záhradných setov, rôznych farieb a materiálov. Záhradný nábytok by ste mali však doladiť aj k priestoru. Pokiaľ máte menšiu záhradu mali by ste dať prednosť skôr jemnému dreveno-kovovému nábytku s jednoduchými konštrukciami pred masívnymi ratanovým nábytkom.

Prvok dizajnu by však nemal predčiť komfort. Záhradný nábytok predsa v prvom rade kupujete do zóny oddychu a relaxu. Preto by mal byť ergonomického tvaru doplnenými pohodlnými vankúšmi alebo sedacími matracmi.

zahradny-nabytok

Príjemne posedenie na terase

V minulosti bolo synonymum k záhradnému nábytku – nábytok plastový. Plastový záhradný nábytok však prešiel veľkým vývojom a aj v tomto štýle nájdete pekné dizajnové nápady, ktoré sú vďaka plastovému materiálu aj veľmi odolné. Drevo je krásny materiál, ale údržba môže byť problém. Drevený záhradný nábytok ktorý je často skúšaný brúsením, lakovaním, vlhkosťou a slnkom stratí svoj lesk aj štruktúru. Pokiaľ však stavíte na kvalitný ratanový záhradný nábytok s dobrým vyhotovením a dobrou nosnosťou, nemôžete sa vo výbere zmýliť.

Zanechať komentár