Ako naplánovať svadbu za 6 mesiacov

Štandardný
svadby

Plánovanie svadby nie je iba o šatách

Plánovanie svadby nie je jednoduché. Hovorí sa, že na to, aby bola svadba naplánovaná do detailov a bez stresu, je potrebný rok. Občas sa ale stáva, že ten jeden rok nemáte k dispozícii alebo tak dlho nechcete čakať. Tu vám ponúkam niekoľko rád, ako si naplánovať skvelú svadbu za taký krátky čas ako je 6 mesiacov.

Svadba za dverami – okamžité plánovanie

Ak ste v časovej tiesni na prípravu svadby, prvé čo si musíte uvedomiť je pripraviť sa psychicky, aby ste zvládli prípadný stres a nátlak. Dostaňte sa do správneho rozpoloženia a o akejkoľvek rozprávkovej svadbe ste doteraz snívali, buďte pripravení na kompromisy. Aj čo sa týka konkrétnych činností týkajúcich sa svadby, aj financií. Je dôležité hneď na začiatku určiť si priority, pri ktorých nechcete upustiť, a pri ktorých ste ochotní pristúpiť k zmenám.

Jednou z možností je svadba v zahraničí. Ak nie ste nároční a nemáte konkrétnu predstavu o svojej svadbe, toto je skvelé riešenie. Môže vás to vyjsť možno trošku drahšie, no jedinú „starosť“ máte zabezpečiť si svadobné šaty. Jednoducho si zakúpite letenky, rezervujete hotel, oznámite im o plánovanej svadbe, koľko izieb potrebujete pre hostí a je to. Hosťom potom rozpošlete už len miesto a čas svadby. Všetkým pozvaným sa stačí len dostaviť a zabaviť sa.

svadby

Naplánujte každá detail

Rozpočet

Pripravte si reálny rozpočet a striktne sa ho držte. S partnerom sa rozhodnite koľko hostí na svadbe chcete mať. Do rozpočtu zarátajte všetky potrebné výdavky, plus nejakú rezervu. Rezerva je veľmi dôležitá, aby ste neboli zaskočení a finančne vyťažení pri nepredvídaných situáciách.

Plánovač

Zaobstarajte si zošit/plánovač, hneď ako budete vedieť dátum vašej svadby. Začnite si písať všetky objednávky, dôležité dátumy, miesta, stretnutia, nápady, čo všetko máte a čo ešte musíte stihnúť/dokúpiť, proste všetko týkajúce sa svadby + odhad na výdavky.

Ďalšie možnosti rýchleho plánovania svadby

  • Zvážte neformálnu tému svadby. Takýmto spôsobom nebudete pociťovať žiadny nátlak pri výzdobe, výbere šiat, pri výbere miesta pre svadbu a pohodlí hostí.
  • svadby

   Svadobná výzdoba

   Ak ste sa už rozhodli pre dátum svadby, zvoľte aj náhradný termín. Pre istotu. Takto sa nebudete plašiť, že niečo nestíhate alebo vám niečo na prvý dátum nevychádza.

  • Vždy si najskôr urobte podrobný prieskum na internete, aby ste sa zmestili do vášho rozpočtu. To sa týka šiat, sobášnych miestností, hotelov, reštaurácií, svadobných kytíc a iných svadobných služieb.
  • Dohodnite si viac termínov, kontaktujte viac osôb. Nespoliehajte sa na jedno kvetinárstvo, jednu sobášnu sieň, jedného kuchára… kontaktujte viacerých, pretože pri plánovaní v krátkom čase sa môže stať, že sa niečo na poslednú chvíľu zruší.

Zanechať komentár