Airsoft zbrane sa delia nie len podľa princípu fungovania

Štandardný
airsoft samopal

airsoft samopal

Pri slovnom spojení airsoft zbrane sa laikom vybaví predstava tlupy bláznov, ktorí sa hrajú na vojakov a ešte k tomu po sebe strieľajú z replík skutočných zbraní. Títo blázni sa však na rozdiel od všeobecných predpokladov venujú oficiálnemu športu, ktorý má svojich fanúšikov podporovateľov, sponzorov a aj oficiálne súťaže.

A práve airsoft zbrane sú tým, dalo by sa povedať základným prvkom, na základe ktorého má tento šport realistické vlastnosti. Veď ktorý chlapec sa v detstve nehral na vojaka, alebo nepresedel hodiny a hodiny pred vojenskými simulátormi? A práve tieto airsoft zbrane a hra na vojakov v reálnych podmienkach sú to, čo tieto spomienky prenáša do reálneho života.

Každý hráč musí mať minimálne dve airsoft zbrane

Ako bolo spomenuté v nadpise článku airsoft zbrane majú samozrejme svoje delenie. V tomto článku sa však nebudem venovať deleniu podľa ich princípu fungovania, ale skôr podľa použitia a využitia v reálnom súboji počas airsoftových zápasov.

airsoft zbrane samopal

airsoft zbrane samopal

Primárne airsoft zbrane

Jedná sa v zásade o hlavnú zbraň, ktorá by mala mať najväčší strelecký výkon. Využíva sa hlavne pohon elektrický, na plyn. Tieto zbrane môžu strieľať v dávkach a teda aj ich kvalita vyhotovenia musí byť čo najvyššia, keďže zlyhania primárnej zbrane môže mať v hre fatálne následky.

Sekundárne airsoft zbrane

Pri tomto type zbrane hovoríme o zbrani, ktorá nie je priamo využívaná v boji. Jedná sa skôr o zbraň, ktorej úlohou je byť určitou poistkou v prípade zlyhania primárnej airsoft zbrane. Zväčša sa jedná o lacnejšiu zbraň fungujúcu na mechanickom princípe.

airsoft zbrane pištol

airsoft zbrane pištol

Nákup vybavenia na airsoft

Pri nákupe si treba uvedomiť ako veľmi sa tomuto športu chceme venovať. Na základe toho by sa mali odvíjať aj vaše investície do vybavenia na airsoft. Pretože je zbytočné minúť veľa peňazí za niečo, čo budete využívať iba sporadicky. V prípade výberu by ste nemali určite obísť army shopy alebo internetové predajne vybavenia na airsoft. Vďaka ich ponuke dokážete ušetriť značné množstvo finančných prostriedkov a možno si dopriať aj pri rovnakom rozpočte kvalitnejšie vybavenie.

Zanechať komentár