Airsoft – sen každého malého chlapca môže byť teraz realitou

Štandardný
airsoft

Airsoft vyzerá skutočne realisticky

Pamätáte si ešte, ako ste sa ako malí chlapci hrali na vojakov? Stavanie bunkrov z krabíc, skrývanie sa do „ukrýtu“ pod stolom či strieľanie z guličkovej pištole… To všetko si môžete dopriať aj teraz, keď ste dospelí a dokonca v oveľa reálnejšom prevedení. Umožní vám to airsoft – šport a hra v jednom, ktorá je určená takmer pre každého. Zaujalo vás to? V tom prípade čítajte ďalej a dozviete sa viac!

 

Čo je vlastne airsoft? Šport alebo zábava?

Ak sa pýtate na presnú definíciu, neexistuje. Airsoft sa totižto dá klasifikovať ako šport aj ako hra, záleží len od vás a od toho, ako to vnímate vy. Ak potrebujete po náročnom týždni v práci vypnúť a zabaviť sa s priateľmi, airsoft je pre vás ideálnou voľbou. Ale takisto vtedy, keď si chcete zvýšiť svoju fyzickú kondíciu a začať sa venovať nejakej novej aktivite pravidelne – aj na to je airsoft vhodný.

Paintball vs. Airsoft

Hovorí vám niečo paintball? Hra, ktorú hrajú dva tímy v (zväčša uzavretom) vymedzenom priestore s paintballovou zbraňou naplnenou farebnou muníciou. Nuž, airsoft sa vyvinul práve z tejto hry, ale zároveň ju aj pozdvihol na oveľa vyššiu úroveň. Airsoft sa totižto hrá na voľnom priestranstve (väčšinou v lese) a s replikami zbraní, ktoré sú takmer na nerozoznanie od skutočných. (V tomto smere si teda prídu na svoje aj milovníci zbraní.) Na rozdiel od paintaballu munícia v nich nie je farebná, takže veľmi dôležitá je tu aj férovosť hráčov – k zasiahnutiu sa totižto musí hráč priznať.

Aký je cieľ hry?

Ciele hry môžu byť rôzne, najčastejšie ide o úplne zlikvidovanie tímu súpera, obsadenie určitého územia alebo o to, aby si hráči ubránili svoju pozíciu. Pokročilí hráči sa ponárajú hlbšie a airsoft je pre nich akousi simuláciou reálnych bojov z minulosti, pričom sa využívajú presné kópie zbraní, identické oblečenie a dokonca aj bojové taktiky. Tu sa dostávame k ďalšej skupinke ľudí, pre ktorých je airsoft vášňou a to sú milovníci histórie.

airsoft

Páči sa vám airsoft? Začať s ním môžete jednoducho…

Chcem začať s airsoftom!

Na začiatok bude zrejme lepšie, ak si vybavenie a zbraň pre airsoft požičiate, pretože zaobstaranie si kvalitných kúskov nie je vôbec lacná záležitosť. Hrať môžete prakticky kdekoľvek so svojimi priateľmi, ale na začiatok je lepšie, ak si necháte poradiť od odborníkov. Preto existujú aj na Slovensku rôzne firmy, ktoré organizujú airsoftové akcie, kde do pravidiel zasvätia aj úplných nováčikov. Keď sa do hry dostanete, môžete pátrať a skúšať ďalej a objavovať tak nové a nové možnosti zo sveta airsoftu…

Zanechať komentár