Zimné záhrady – úžasné miesto na celoročný relax

Štandardný

V tomto ročnom období, keď je už leto nenávratne preč a s ním sa skončili aj všetky príjemné záhradné posedenia, grilovačky a ostatné radovánky, ktoré k letu neodmysliteľne patria, nastáva čas, kedy vaša záhrada začína pomaly pustnúť a vy práve teraz najviac oceníte benefity, ktoré ponúkajú zimné záhrady. Zimné záhrady sú skvelým miestom, kde si môžete dopriať relax uprostred zelene celoročne a vďaka preskleniu aj s výhľadom do vašej vonkajšej záhrady, ktorá má určite čo ponúknuť v každom ročnom období, či už je to jeseň v tých najpestrejších farbách alebo snehobiela zima či prebúdzajúca sa príroda na jar. Naviac sú práve zimné záhrady ideálnym miestom kam po lete môžete presunúť všetky rastliny a kvety, ktoré potrebujú stabilnú, optimálnu teplotu a zimné mrazy by im mohli uškodiť a taktiež sem môžete uskladniť aj vonkajší terasový a záhradný nábytok z teaku, ktorý si svoju funkciu pohodlného sedenia môže až do leta plniť práve tu.

zimné záhrady

Zimné záhrady nie sú len útulné, ale aj praktické na uskladnenie nábytku.

Plánovanie a realizáciu zimnej záhrady zverte do rúk odborníkom

Ak aj vás očarili zimné záhrady, potom je najlepšie ich realizáciu naplánovať už pri výstavbe, prípadne počas celkovej rekonštrukcie rodinného domu. Zimné záhrady sú špecifickou stavbou, preto ich plánovanie aj celú realizáciu treba zveriť vždy iba odborníkom tak, aby boli dodržané všetky tepelno-izolačné vlastnosti, čo zaručí komfortné využívanie zimnej záhrady počas celého roka a zároveň aj vysoké energetické úspory. Prihliadať tiež treba na celkový charakter stavby, optimálne rozmery a ich zosúladenie s rodinným domom (s konštrukciou, rámami okien a dverí prípadne aj s fasádnou farbou).

Odporúčame zveriť stavbu zimnej záhrady do rúk odborníkom, aby ste sa neskôr vyhli problémom.

Odporúčame zveriť stavbu zimnej záhrady do rúk odborníkom, aby ste sa neskôr vyhli problémom.

Zimné záhrady od A po Z

Pri budovaní zimnej záhrady je potrebné zosúladiť viacero dôležitých rozhodnutí, napr. či si prajete otváracie, výklopné alebo posuvné okná a dvere, pamätať treba aj na vhodné vykurovanie a vetrací systém či na tieniace prvky ako sú žalúzie a rolety. Iba dokonale naplánované a do poslednej bodky precízne zrealizované zimné záhrady vám prinesú efekt, ktorý od tohto úžasného priestoru očakávate.

Zanechať komentár