Využijete vankúš na kojenie?

Štandardný
vankúš na kojenie

Vankúš na kojenie možno využiť rôzne

Vankúš na kojenie je asi 200cm dlhý valček, ktorý sa ohýba do tvaru podkovičky. Mamičky jeho vlastnosti oceňujú už v druhom trimestri tehotenstva, kedy ho využívajú ako podporu pre rastúce bruško pri spaní. Neskôr pomáha ako podpera pre bábätko pri kojení. Vankúš na kojenie si mamička podloží pod dieťatko, ktoré tak zostane v stabilnej polohe po celý čas kojenia. Výhody takéhoto vankúša oceníte najmä zo začiatku, kedy jedno kojenie môže trvať aj hodinku. S vankúšom na kolenách sa môžete pohodlne oprieť, nebudete musieť držať celú váhu dieťaťa po celý čas v rukách.

Vankúš môžete využívať aj ako mantinel v postieľke alebo ako oporu pre chrbátik pri sedení. Vďaka svojmu tvaru je skvelou pomôckou pre polohovanie dieťaťa. Tiež je vhodný ako terapeutická alebo relaxačná pomôcka pre starších ľudí.

Výplň vankúša

Dobrý vankúš na kojenie sa skladá zo základného sýpku, ktorý je väčšinou zo 100% bavlny a má zips na prípadnú výmenu náplne. Náplň si u dobrých predajcov môžete navoliť podľa seba.

Na výber máte z PES dutého vlákna a EPS guličiek. Duté vlákno je ľahké, vzdušné a antialergénne. Po vytvarovaní ľahko drží tvar, nešuští ani nevydáva žiadne iné zvuky. Na druhej strane vankúše z guličiek jemne šuštia, čo môže dieťatko upokojovať. Guličky sa prispôsobia telu dieťaťa avšak budú stabilnou podporou pre jeho chrbticu. Obidve náplne sa dajú kúpiť aj samostatne, ak budete chcieť druhému alebo tretiemu dieťatku dopriať čerstvý materiál.

Obliečky na vankúš na kojenie

vankúš na kojenie

Vankúš na kojenie v rôznom farebnom prevedení

Na sýpok sa obliekajú obliečky, ktoré si môžete vybrať v nespočetnom množstve dizajnov a farieb. Obliečky majú na svojich koncoch zvyčajne šnúrky alebo gombík s pútkom. Takto môžete z dlhého valčeka spraviť pohodlnú malú ohrádku pre vaše dieťatko.

Mamičky sa zhodujú v tom, že tie ktoré vankúš vyskúšali, by si ďalšie tehotenstvo bez neho predstaviť nevedeli. Tie, ktoré ho však nevlastnili nehovoria, že by im niečo chýbalo a vankúš považujú za zbytočnosť.

Zanechať komentár