Testovanie Krav maga je potvrdením formy

Štandardný
krav maga

Krav Maga sa venuje čoraz viacej ľudí

Aj keď sa Krav Maga neprezentuje ako šport alebo bojové umenie, rovnako aj tento spôsob sebaobrany prechádza určitým vývojom a zmenami. Nejedná sa tu iba o prispôsobovanie techník aktuálnym zbraniam a najčastejšie používaným technikám na ulici, ale aj vývoj Krav Maga ako športu.

Veď pri každom športe máme snahu zlepšovať sa a posúvať svoju hranicu ďalej a ďalej. A veľa ľudí tento izraelský spôsob sebaobrany berie práve ako šport. Znamená to teda aj to, že sa v ňom chcú nielen zlepšovať, ale aj porovnávať s ostatnými.  A práve na tento účel vznikli aj v Krav Maga technické stupne.

Premyslený systém technických stupňov

Keďže Krav Maga ako systém sebaobrany je detailne prepracovaný, rovnaká prepracovanosť platí aj pri technických stupňoch. V základe by sa dali technické stupne rozdeliť na tri základné kategórie:

Practitioner levels P1-P5

Jedná sa o prvú skupinu levelov a testovanie na úrovni P1 prebieha zväčša už po 3 mesiacoch trénovania.

Graduate levels G1-G5

Jedná sa o druhú skupinu levelov. Na získanie levelu G1 je pritom potrebné pravidelne trénovať minimálne 3 roky a samozrejme úspešne absolvovať všetky predchádzajúce úrovne.

Expert levels 1-5

Toto už hovoríme o druhej najvyššej úrovni. Na úroveň E1 je potrebné venovať sa Krav Maga pravidelne a naplno minimálne 5 rokov.

Master levels 1-3

Najvyššia úroveň, ktorú dosahuje ju iba veľmi malé percento. Jedná sa hlavne o ľudí, ktorí tomuto spôsobu boja z blízka zasvätili skoro celý svoj profesionálny život.

V Krav Maga sa nerozdávajú opasky, ale záplaty

krav maga testovanie

Získanie každej záplaty si vyžaduje pravidelný tréning

Častou otázkou je, ako dokážem rozoznať úroveň toho, kto je oproti mne. V karate existujú farebné opasky a pri Krav Maga zase záplaty. Jedná sa prakticky o nášivky, ktoré by mal každý, kto sa tomuto spôsobu boja z blízka venuje, nosiť na svojom odeve, zväčša na nohaviciach. Avšak treba si uvedomiť, že táto záplata nie je povinnosťou a veľa ľudí ju má iba odloženú doma.

Veď snahou Krav Maga je vedieť sa efektívne brániť v rizikových situáciách bez využitia prostriedkov na sebaobranu, ako napríklad paralyzéry. To, že sa môžete porovnávať s ostatnými a posúvať sa v leveloch vyššie, je iba bonusom navyše. Základný cieľ tohto izraelského spôsobu boja z blízka zostáva nezmenený. Je ním vlastná sebaobrana.

Zanechať komentár