Štyri najdôležitejšie veci, ktoré by vaši bytoví dizajnéri mali o vás vedieť

Štandardný
bytový dizajn

Návrh na rekonštrukciu od interiérového štúdia

Rozhodli ste sa, že na zariaďovaní vášho interiéru sa budú podieľať aj bytoví dizajnéri? V tom prípade je potrebné si uvedomiť, akú dôležitú úlohu tu budú zohrávať – predsa budú vytvárať dokonalý a harmonický domov pre vás a vašu rodinu, v ktorom zrejme plánujete stráviť niekoľko nasledujúcich rokov. Aby však vedeli odviesť naozaj dobrú prácu je potrebné, aby dizajnéri vedeli o vás zopár základných vecí. Ktoré to sú? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch…

1.      Rodina a jej členovia

V prvom rade by dizajnéri samozrejme mali vedieť niečo o členoch rodiny, ktorí budú byt, resp. dom a konkrétne miestnosti využívať. Povedzte vášmu dizajnérovi niečo o svojej rodine – koľko má členov, v akom veku sú, a v ktorých miestnostiach trávia svoj voľný čas najčastejšie. Keď sa už budete venovať aj zariaďovaniu konkrétnych miestností, napr. detských izieb, je dobré prezradiť niečo viac aj o záľubách a životnom štýle človeka, ktorý bude danú izbu využívať.

2.      Využívanie miestností

Ďalej je dôležité dizajnérovi povedať aj to, v ktorých miestnostiach sa zdržiavate najčastejšie. Sú členovia vašej rodiny radšej vo svojich izbách alebo práve naopak, trávite veľa času spoločne, napr. v obývačke? Dizajnéri vedia totižto na základe týchto informácií efektívnejšie rozvrhnúť priestory a tiež zvoliť do nich vhodný typ nábytku (napr. pokiaľ ide o veľkosť sedačky v obývacej izbe). A možno bude potrebná na základe využívania miestností aj tepelná izolácia, ktorú bude potrebné vybaviť ešte pred akoukoľvek interiérovou a dekoračnou zmenou a zariaďovaním.

bytový dizajn

Návrh od bytových dizajnérov CU Interiors.com

3.      Preferované aktivity

Keďže veľmi dôležitou súčasťou interiéru je osvetlenie, dizajnéri potrebujú nejaké informácie aj pre jeho výber. Ide hlavne o to, aby vedeli, aké činnosti v ktorých miestnostiach vykonávate najčastejšie. Veľa a často čítate? V ktorej miestnosti má pre vás zvoliť dizajnér vhodné osvetlenie práve pre túto činnosť? Čítate viac v spálni v posteli alebo v obývačke na gauči? To všetko sú dôležité informácie, ktoré pomôžu dizajnérovi vo vytváraní ideálneho domova presne pre vás.

4.      Ostatné detaily a drobnosti, o ktorých by dizajnéri mali tiež vedieť

Hoci veľa ľudí pokladá túto informáciu za nie príliš dôležitú, dizajnéri by určite mali vedieť aj to, aké veci v ktorých miestnostiach najviac uchovávate. Vďaka tomu budú následne vedieť pre vás vytvoriť najideálnejšie úložné priestory. Dôležité to je napr. v prípade predsiene, kde častokrát odkladáme kľúče, poštu, šeky či noviny – nič z toho určite nezabudnite zmieniť svojmu dizajnérovi a na ňom potom už bude, aby vedel pre vás vytvoriť čo najpohodlnejší spôsob skladovania týchto vecí.

Zanechať komentár