Fasády domov -štrukturálne sklo

Štandardný

Štrukturálne sklo môže byť použité ako fantastická alternatíva tradičných fasád domov. Ak chcete vytvoriť celú stenu zo skla ako súčasť dizajnu, máte k dispozícii rôzne možnosti. Pri stenách zo skla chcete, aby sklo bolo hlavným prvkom fasády domu. To znamená, že je potrebné použiť najväčšie sklenené panely a minimalizovať rámovanie. Pre najmenší fasádny systém by mali byť použité hliníkové rámy (cca 35 mm). Pri sklenených fasádach domov je potrebné zvážiť aj veľkosť jednotlivých boxov za sklom, ktoré ho držia. Rozmery boxov sa líšia v závislosti od výšky a zaťaženia proti vetru. Pri tenkom fasádnom systéme má rám len 35 mm ale hĺbka priečneho háku závisí od hmotnosti sklenenej jednotky. Pre sklenené jednotky s hmotnosťou 250 kg a menej sú priečky hlboké 70-155 mm. Extra ťažké priečky sa používajú pre sklenené jednotky s hmotnosťou do 400 kg a sú hlboké 130-155 mm.

Kľúčovým prvkom konštrukčného skla je, že nemá rám. Sklenené jednotky sú upevnené na konštrukciu budovy pomocou tzv. kanálov alebo uhlov, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli schované bez ohľadu na návrh projektu. Takéto fasády domov pôsobia veľmi čisto a luxusne.

Fasády domov

Sklenené fasády pôsobia veľmi čisto.

Fasády domov -veľkosť skla

Maximálna veľkosť skla, ktorú môžete dosiahnuť na fasády domov, bude určená hmotnosťou skla. To znamená, že ak sa použije trojité zasklenie alebo je nutné integrovať jednotky s hrubším vrstveným sklom, maximálna veľkosť skla, ktorú môžete použiť, sa zníži. Pre fasády domov je typické sklo do 250 kg. To sa však môže zvýšiť až na 400 kg pomocou hlbších alebo ťažkých priechodov. Typická jednotka s dvojitým zasklením umožňuje dosiahnuť maximálnu veľkosť 8 m2 pre štandardnú hĺbku alebo 12 m2 pre hlbší priechod až do 155 mm. Konštrukčné sklo sa nevzťahuje na žiadnu z maximálnych obmedzení veľkosti alebo hmotnosti skla. Vo Veľkej Británii sú najväčšie sklenené tabule 6 m x 3,2 m. Tieto sa používajú ako súčasť dizajnu fasády domov ako skutočne pôsobivá povrchová úprava.

Fasády domov

Výber správnej zvolenej fasády je dôležitý.

Špecifikácia skla

Fasády domov majú pre sklenené jednotky nastavenú maximálnu a minimálnu hrúbku. Tento rozsah je zvyčajne veľmi široký, čo umožňuje väčšinu typických povrchových úprav alebo typov skla, ktoré sú potrebné. Plošné úpravy ako sú nátery na fasády na zníženie energií, nátery so solárnou kontrolou a tónované sklá sú všetky možné. Môže sa dokonca integrovať aj niečo zložitejšie ako vyhrievané sklo, ochranné sklo alebo chrómové sklo pre plne zodpovedajúci dizajn sklenenej fasády domov.

Zanechať komentár