Rekonštrukcia bytu – oplatí sa byť dôsledný a nič nepodceniť

Štandardný
rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu pre útulnejšie bývanie

Vlastné bývanie – to je snom takmer každého človeka, ktorý sa plánuje osamostatniť či založiť si rodinu a hneď, ako sa tento sen stane realitou, prichádza na rad plánovanie rekonštrukcie, pretože každý túži po peknom, útulnom a praktickom bývaní. Nuž a práve rekonštrukcia bytu znamená vylepšiť si bývanie presne podľa svojich predstáv.

Premena bytu však nenastane zo dňa na deň, pretože kvalitná rekonštrukcia si vyžaduje aj precízne naplánovanie a prípravu. Je potrebné vyzbrojiť sa aj potrebnou dávkou trpezlivosti a očakávať aj neočakávané. Aj keď je rekonštrukcia bytu jednoduchšia ako rekonštrukcia staršieho domu, môžu nás pri nej zaskočiť rôzne problémy, s ktorými sme nepočítali.

Najprv rozpočet

rekonštrukcia bytu

Vynovená, praktická kuchyňa

Veľmi dôležité je napr. dôkladne si premyslieť financie a nepodceniť skutočnú výšku výdavkov na rekonštrukciu. Rozpočet treba mať nastavený tak, aby ste v priebehu rekonštrukcie nemuseli zľavovať zo svojich požiadaviek a mať vytvorenú aj určitú rezervu (minimálne 10 – 15%) pre prípad neočakávaných výdavkov.

Rekonštrukcia bytu svojpomocne alebo s asistenciou stavebnej firmy?

Súčasťou plánovania rekonštrukcie bytu je aj vhodný výber stavebnej firmy, ktorá rekonštrukciu prevedie. Výhodou rekonštrukcie bytu pomocou serióznej firmy je odbornosť, komplexnosť, zľavy na materiály a hlavne ručenie za  prevedenú prácu. Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu bytu svojpomocne, môžete ušetriť nemalé finančné prostriedky. Treba však počítať s tým, že doba prerábania bude dlhšia a na určité odborné práce bude stále potrebný profesionál (napr. plynár, elektrikár a pod.).

Myslite do hĺbky!

rekonštrukcia bytu

Zrekonštruovaná podkrovná kúpeľňa

Ak už sa rozhodnete pre rekonštrukciu bytu, je potrebné ju urobiť naozaj poriadne a nič nezanedbať. Ak napríklad prerábate kúpeľňu, kde vymieňate obklady, dlažbu, vaňu či sprchový kút, je nevyhnutné skontrolovať aj samotné vodovodné potrubie alebo odpad, aby ste sa vyhli komplikáciám so starým a hrdzavým potrubím, kedy budete musieť búrať nové drahé obklady. To isté platí aj pre staré elektrické rozvody a podobne.

Kvalitná rekonštrukcia bytu zvyšuje kvalitu bývania aj cenu nehnuteľnosti. Rekonštruovať treba naozaj dôsledne a premyslene, veď ide o Váš domov, v ktorom bude žiť Vy.

Zanechať komentár