Prvé topánky na chodenie

Štandardný

Prvé topánky by nemali plniť len estetickú funkciu, ale hlavne zdravotnú. Treba totiž vedieť, že takmer všetky bábätká sa rodia so zdravými nôžkami a väčšinu deformácii spôsobuje nesprávny výber prvých detských topánočiek. Mali by ste si teda pri ich výbere dať záležať a nevyberať len podľa dizajnu či nebodaj ceny.  Pozerajte hlavne na materiál, ktorý je pri prvých topánočkách na chodenie extrémne dôležitý. Prvé topánky totižto plnia dôležitú funkciu v tom, že poskytujú pre dieťatko tú správnu oporu, aby si napríklad nevyvrtlo členok a tiež mu pomáhajú udržať stabilitu.

Prvé topánky na chodenie

Capačky sú ortopédmi odporúčané ako najvhodnejšie prvé topánky, ak už dieťa chodí samostatne.

Správny čas na kúpu prvých topánok

Kedy je ale ten správny čas na kúpu prvých topánok? To vám asi nepovie nikto, pretože každé dieťa je iné. Niektoré detičky začínajú chodiť už v deviatich mesiacoch a niektorým to trvá podstatne dlhšie. Záleží však aj na tom, aké podmienky máte doma. Napríklad, ak je leto a máte k dispozícii záhradu, je dobré, ak necháte vaše dieťa cupkať na tráve naboso a prvé topánky zabezpečiť až vtedy, keď sa vám začne pýtať von z kočíka niekde na prechádzke. S kúpou topánok sa teda nemusíte ponáhlať, ak vám dieťa ešte nechodí samostatne.

Prvé topánky pre vaše dieťa

Prvé topánky by mali byť ľahké, pružné a vyrobené z mäkkej prírodnej kože.

Najvhodnejšie prvé topánky sú capačky

Je jasné, že prvé topánky, ktoré bude naše dieťa nosiť,nie sú topánky v pravom zmysle slova. Dieťa sa totižto učí chodiť naboso, prípadne v protišmykových ponožkách alebo papučkách. Ak už ale dieťa dokáže chodiť samostatne, mali by sme mu zadovážiť capačky, ktoré sú odporúčané aj ortopédmi. Ich výhodou je hlavne tenká podošva, ktorá sa dokonale prispôsobuje detskej nožičke.  Dieťatku tak zabezpečujú stabilitu, správny vývoj a bezpečnú chôdzu. Špecialisti na detskú obuv radia, že úplne prvé topánky by sa mali podobať chodeniu ,,naboso“, mali by byť mäkučké a z kvalitného materiálu. Tieto požiadavky dokonale spĺňajú práve capačky, ktoré sú vyrobené z prírodnej kože. V kožených capačkách bude vaše dieťatko pri chôdzi zapájať všetky prsty, svaly a prirodzene koordinovať svoje pohyby.  Ak sa však aj napriek tomuto nebudete vedieť rozhodnúť pre tie správne, nezúfajte, pretože v špecializovaných obchodoch sa nachádzajú skúsení predajcovia, ktorí vám ochotne s výberom tých správnych topánočiek pomôžu.

Zanechať komentár