Prilba na skúter – ako ju kúpiť?

Štandardný

Ak vlastníte skúter, väčší, menší, rýchlejší alebo pomalší, nemali by ste zabúdať na jeden z prvkov základnej a povinnej výbavy, ktorou je prilba na skúter. Možno si niektorí myslia, že keď jazdia pomalšie a opatrne, prilba nie je potrebná. Opak je však pravdou. To, že vy jazdíte obozretne, neznamená, že tak jazdia aj iní. K nehode môže dôjsť veľmi jednoducho – nepozornosť vodiča, porucha vozidla, ľad na ceste a podobne, takže zahoďte všetky predsudky, ktoré máte a prilbu na skúter si určite kúpte.

Prilby na skúter

Retro prilba na skúter

Cez internet

Prilbu na skúter si môžete kúpiť cez internet alebo v kamennej predajni. Ak sa chystáte na nákup online, musíte si najprv zmerať obvod hlavy. To sa dá urobiť jednoducho, krajčírskym metrom. Pokiaľ ho nemáte, vezmite si napríklad dlhší kus papiera, zaznačte naň obvod hlavy a potom ho odmerajte pravítkom alebo klasickým vyťahovacím metrom. Prilba na skúter sa totiž predáva vo viacerých veľkostiach, ktoré sa môžu meniť aj v závislosti od výrobcu. Ak sa teda rozhodnete, že prilbu si zaobstaráte cez internet, mali by ste rátať s možnosťou, že vám nebude sedieť a bude potrebné ju vymeniť.

Priamo v predajni

Ak nechcete mať zbytočné opletačky, je jednoduchšie prilbu na skúter kúpiť v kamennej predajni. Tam si ju môžete pohodlne odskúšať a vybrať tú, ktorá vám sedí najlepšie. Prilba musí sedieť ako uliata a po nasadení na hlavu sa nesmie dať otáčať. Remienky na upevnenie by po zapnutí nemali byť ani príliš utiahnuté, ale ani príliš voľné. Na každej prilbe by však mali byť nastaviteľné.

Pri výbere prilby na skúter každý určite hľadí aj na farbu a dizajn. Keďže prilbu je možné kúpiť v najrôznejších farbách, s rôznymi vzormi, kresbami, nemali by ste mať problém nájsť takú, ktorá vystihuje vás a váš štýl. Prilbu si navyše môžete doladiť rôznymi nálepkami či vlastnými kresbami.

Prilby na skúter

Prilby na skúter – Retro Jet

Z akého materiálu sa vyrába prilba na skúter?

Každá dobrá prilba by mala mať aj vetranie, aby jazda na skútri bola pohodlnejšia. Dôležitý je aj materiál, z ktorého je prilba na skúter vyrobená. Medzi najčastejšie používané materiály patrí sklené vlákno, plast a taktiež viacvrstvové uhlíkové vlákno, ktoré je asi najodolnejšie. Samozrejme prilba z neho vyhotovená je o niečo drahšia. Prilba na skúter vám však môže zachrániť život, preto jej nosenie nepodceňujte.

Zanechať komentár