Predtým, než kúpite poschodové postele…

Štandardný

Keď kupujete poschodové postele pre vaše deti, môže to byť trošku komplikovanejšie ako pri kúpe iného druhu nábytku pre váš domov. Keď vyberáte poschodové postele, majte na mysli niekoľko bezpečnostných prvkov, pretože hoci chcete vyhovieť vášmu dieťaťu, musíte si byť výberom poschodových postelí istí a s voľbou spokojní.

Na začiatok

poschodová posteľ rea pikachu

poschodová posteľ rea pikachu

Na začiatok potrebujete zistiť základ – miery. Odmerajte si priestor doma. Poschodové postele sú určené a boli vymyslené najmä pre malometrážne byty a domy, no poskytujú rôzne výhody aj vo väčších priestoroch. Odmerajte si teda plochu v detskej izbe a tiež výšku. Výška poschodových postelí je rôzna a medzi hornou posteľou a stropom by mal byť voľný priestor aspoň 60 cm, preto merajte dôkladne. Čo sa týka spodnej plochy, poschodová posteľ nezaberie viac miesta, ako jedna jedno-lôžková posteľ. Dbajte však na to, že ak kúpite poschodovú posteľ, ktorá má v spodnej časti šuplíky, alebo dvierka k malej skrinke, je potrebné počítať aj s týmto priestorom. Existujú aj poschodové postele do tvaru L… Ak si vyberáte takú, nezabudnite odpočítať aj tento extra priestor z plochy v miestnosti.

Poschodové postele na mieru

poschodová posteľ slivka

poschodová posteľ slivka

Myslím, že pri poschodových posteliach je „na mieru“ to najlepšie riešenie. Ak si to ale nemôžete dovoliť, na trhu je veľké množstvo rôznych druhov postelí, preto si urobte prieskum a vyberajte dôkladne. Vyberajte podľa účelovosti skôr než podľa vzhľadu. Praktickosť a účelovosť oceníte hlavne z dlhodobejšieho hľadiska.

Pri kúpe poschodových postelí prihliadajte aj na vek dieťaťa, či potrebuje viac hrací priestor alebo písací stôl, posedenie pre priateľov, atď. Je dobré do výberu poschodovej postele zapojiť aj vaše dieťa – možno vám pripomenie nejaké dôležité fakty, na ktoré vy zabudnete. Pokiaľ si však aj tak neviete rady, tak sa neváhajte obrátiť aj na odborníkov v bytovom dizajne.

Poschodové postele a bezpečnosť

Jedna z najdôležitejších vecí, na ktoré budete pri výbere poschodových postelí myslieť, je bezpečnosť. Uistite sa, že poschodové postele, ktoré ste si zvolili, sú vyrobené z pevného dreva alebo kovu. Konštrukcia by mala byť pevná, stabilná a trvácna. Okrem konštrukcie by posteľ mala mať kvalitné rošty a matrace a neodmysliteľne k nej patrí aj rebrík, vďaka ktorému dieťa vylezie na hornú posteľ.

Zanechať komentár