Ako a prečo používať rukavice na cvičenie?

Štandardný

Každý kto ma už čo to odcvičene či vo fitnes posilňovni alebo vonku na  ihriskách alebo tzv.(baroch), tak pozná čo sa deje po takom to pravidelnom cvičení. Stačia aj 4-hodiny cvičenia za týždeň a už prichádzajú prvé mozole. Tie sú veľmi nepríjemné či už pri cvičení alebo podávaní si rúk z inými ľuďmi. Ako sa im dá predísť? To sa dozviete v ďalších odstavoch tohto článku.

Takto vyzerajú crossfitové rukavice

Ako si vybrať rukavice?

Na výber je toho veľa ale najpodstatnejšie je si ich vyskúšať či vám sedia tak jak majú. Na výber je tu viacej druhov fingerless( bicyklové rukavice). Tieto rukavice s voľnými prstami  vám ochránia dlaň pred pľuzgierami a sú celkom vzdušné. Potom tu máme aj neoprénové rukavice, ktoré  veľkosťou siahajú po predposledný článok prstov. Takéto rukavice je vhodné používať ku všetkým cvikom, ale zväčša sú lepšie pre cviky s ľahšími váhami. Na opačnej strane stoja kožené rukavice, tie sú určené pre cviky z ťažkými váhami a sú menej priedušné. Takéto rukavice treba častejšie prať kvôli zápachu, ale hlavne kvôli baktériám ktoré sú v takýchto rukaviciach ako doma. Posledným typom sú crossfitové rukavice. Takéto rukavice zabaľujú celu ruku a majú spevnené zápästie. Netreba zabúdať ani pri týchto rukaviciach, že sa treba o ne starať a pravidelne ich vyprať či už v rukách alebo v pračke.

Rukavicami na cvičenie viete predísť takýmto zraneniam na rukách

Zdravotné a etické dôvody prečo nosiť  rukavice pri cvičení

Zo zdravotného hľadiska vidím hlavne dva dôvody prečo ich nosiť. Prvý je že ak sa vám spravia pľuzgiere, tak vám jedného dňa prasknú čo bolí ale cez to sa vie veľa ľudí preniesť.  Ale ak dostanete pri ďalšom cvičení infekciu to už nie je taká veľká sranda. Za ďalšie si treba uvedomiť, pokiaľ nemáte doma všetko na cvičenie, tak v posilňovniach a na ihriskách cvičia aj ostatný ľudia ktorých môžte nakaziť. Druhý dôvoď je že ak vykonávate povolanie, kde je treba dodržiavať prísnu hygienu( lekár, zubár či kuchár), tak takéto prasknuté mozole môžu spôsobiť katastrofu. Ale ani pri iných povolaniach  ako manažér či politik, kde prichádzate do kontaktu s novými ľuďmi a často si podávate ruky to môže byť skôr nevýhodou ako výhodou.

Zanechať komentár