Pohovky na spanie pre kvalitný odpočinok

Štandardný
Pohovka na spanie

Pohovky na spanie sú veľmi praktickým riešením

Podľa mnohých dnešných sociológov (a ja s nimi celkom súhlasím) zamestnanie väčšiny našej aktívnej populácie je sedavé a občas aj monotónne. Sedenie pred obrazovkami počítačov a hodiny strávené nielen hľadaním informácií na internete, sú určite tými faktormi,  ktoré negatívne ovplyvňujú duševnú a telesnú sviežosť. V poslednej dobe sú síce módne posilňovne, cyklistika a squash, napriek tomu väčšina obyvateľov prevádzkuje jedinú aktivitu. A tou je chôdza. Občas ale zabúdame na dôležitosť kvalitného spánku. Často sa mediálne dáva dôraz na individuálny odpočinok vo forme akejkoľvek pohybovej aktivity. Určite sa nič nové nedozviete, ak  ja tu v tomto príspevku zdôrazním, že pre našu celkovú pohodu je vhodná optimálna kombinácia oddychu aktívneho i pasívneho. Ja a pohovka na spanie si veľmi dobre rozumieme a preto potrebujem kvalitný spánok v  dĺžke okolo osem hodín denne v priemere. Čo sa ale mnohým bude zdať asi pridlho.

pohovka-na-spanie

Pri rozkladacích pohovkách je nevyhnutné si potrpieť na kvalite

Pasívny odpočinok na pohovke na spanie

Pohovky pre každodenné spanie sú vhodné do všetkých izieb a všade tam, kde je kladený dôraz na jej používanie pre spánok jednej prípadne dvoch osôb. Takéto pohovky sú občas vybavené pevnými opierkami rúk a dajú sa využiť nielen na každodenné spanie, ale  sú vhodné aj na sedenie ako klasická sedacia súprava. Pohovky na spanie sú ideálne pre všetky domácnosti v menších bytoch či domoch. Všade tam,  kde chýbajú priestory pre samostatnú spálňu. Najväčšou prednosťou niektorých pohoviek na spanie je fakt, že v zloženom stave vyzerajú ako klasická pohovka zaoberajúce iba štandardný priestor. Po rozložení môžu poskytnúť dostatočné možnosti pre denný spánok dvoch alebo viacerých osôb.

Rozkladacie pohovky na spanie

Rozkladacie pohovky sú vhodné do všetkých typov izieb. Môžeme ich využiť pre sedenie ako klasickú sedaciu súpravu a často sú vybavené tiež veľkým úložným priestorom. Na našom trhu nájdete veľmi široký výber rozkladacích pohoviek. Rozkladacie mechanizmy u pohoviek na spanie sú jednoduché a určené pre rýchle rozloženie aj zloženie. Mnohé z nich štandardne obsahujú veľký úložný priestor. Väčšina modelov pohoviek pre každodenné spanie je konštrukčne riešená tak, že sa po rozložení vytvorí plocha pre spanie minimálne 120 x 180 cm.  Ak to vaše obydlie priestorovo  umožní, potom si nájdete v ponuke aj pohovku, u ktorých sa po rozložení vytvorí plocha 160×200. Takáto pohovka na spanie pohodlne nahradí klasickú manželskú posteľ.

pohovka na spanie

Pohovka na spanie by tiež mala ladiť s interiérom miestnosti

Výber pohovky pre každodenné spanie

Pri výbere rozkladacej pohovky je najdôležitejšie okrem jej tvaru, dizajnu a farebného prevedenia tiež systém rozkladania. Mechanizmus rozkladania by mal byť rýchly a presný tak, aby sa po jednoduchom rozklade vytvorila pevná a stabilná plocha. Kvalita pohovky na spanie je závislá na dobrej matraci a čalúnení, ktoré býva najčastejšie z mikroplyšu alebo z iných pevných tkanín rôznych odtieňov. Ak teda doma nemáte samostatnou spálňu, kúpte si kvalitnú rozkladací pohovku na spanie. Poslúžiť však môže aj vašim príležitostným hosťom.

Zanechať komentár