Strelné zbrane, ktoré vyzerajú úplne ako ostré zbrane, slúžia najmä na obrannú streľbu ale využívajú sa aj na štartovaciu streľbu a odpaľovanie svetlíc. Plynové pištole sa vyrábajú ako repliky ostrých revolverov. Zásobník je takmer totožný s naozajstnými strelnými zbraňami a aj zvukový a svetelný efekt je na nerozpoznanie. Jediným a podstatným rozdielom je navarená prepážka v hlavni zbrane. Jej úlohou je znemožniť streľbu s ostrými nábojmi a to tak, že bráni vystreleniu projektilu. V prepážke sú drobné dierky, cez ktoré pri výstrele prechádza obranný plyn. Do plynových pištolí môžeme vložiť štyri druhy projektilov.
Čím naplniť plynové pištole?
Náboje do plynoviek sú označené farbou, podľa druhu ich náplne. Zelené označenie majú náboje určené na štartovaciu streľbu a vystreľovanie svetlíc. Zvukový efekt je ako pri ostrej zbraní, no nevylietava žiadny obranný plyn. Pri vystreľovaní svetlíc si ešte budete musieť nasadiť nadstavec. Ostatné tri druhy nábojov slúžia na obrannú streľbu a delia sa podľa typu plynu a sily účinku. Najslabším druhom projektilov sú modré naplnené CN plynom. CN plyn patrí medzi slzotvorné a pomôže vám pri dobrej streľbe súpera zastaviť na pár minút. Slzotvorný plyn CS plnený do nábojov zo žltým označením už je o niečo silnejší a dokáže pozastaviť útok aj u útočníkov so zníženým prahom bolesti alebo nebezpečných zvierat. Hnedou farbou sú označené najsilnejšie druhy nábojov, ktoré sú plnené Nonivamidom. Nonivamid je veľmi silné technické korenie, ktoré zastaví takmer hocijakého typu útočníka. Táto látka dokáže útočníka sparalyzovať a uvaliť do bezvedomia aj na viac ako 30 minút.
Obstaranie a údržba
Dostať sa k plynovej zbrani je úplne jednoduché. Nájdete ich takmer vo všetkých army shopoch a takisto aj na internetových e-shopoch. Všetko čo potrebujete je mať dovŕšených 18 rokov a občiansky preukaz, z ktorého si opíšu vaše číslo. Údržba tiež nie je nijak komplikovaná. Najvhodnejším prostriedkom na čistenie je silikónový olej, ktorý si môžete zakúpiť rovno so zbraňou v obchode.