Peračníky- ktoré sú najlepšie pre vaše dieťa?

Štandardný

Je pravda, že dnes keď idete niečo kúpiť do obchodu, zaberie vám to podstatne viac času ako kedysi. Nemyslím tým potraviny, ale skôr nejaký konkrétny produkt. Napr. detská sedačka. Ešte predtým ako vstúpite do predajne si na internete študujete rôzne recenzie a vyberáte, ktorá z toho neskutočného množstva bude tá najlepšia. Ktorá bude mať tie najlepšie vlastnosti, a ktorá vám dlho vydrží. Po dlhom čase máte v hlave neskutočný zmätok, pretože ich je toľko, že neviete pre ktorú sa rozhodnúť. A presne to isté riešite aj pri ďalších produktoch vždy, keď máte o nejaké záujem. Napr. taký začiatok školského roka. Vaše deti idú prvý krát do školy? Treba nakúpiť potrebnú výbavu ako školské tašky, batohy, peračníky, zošity či prezuvky. Určite si nič netreba nechávať na poslednú chvíľu, pretože vznikne zbytočná panika a v tej rýchlosti a potrebe kúpiť veci narýchlo môžete kúpiť niečo, s čím potom nebudete spokojný.

peračníky

Peračníky si koniec koncov vyberá vaše dieťa.

Peračníky pre malých

Aj pri kúpe peračníku je potrebné sa zamyslieť nad tým, ktorý z toho množstva čo trh ponúka je pre vaše dieťa najvhodnejší. Pretože aj tu platí, že nie je peračník ako peračník. Peračníky sú v rôznych tvaroch, veľkostiach, s rôznym rozložením či usporiadaním pomôcok. Jednoposchodové, dvojposchodové, etue či boxy. Samozrejme nikde nie je striktne dané, že prváci musia mať jednoposchodové a väčšie deti zase dvojposchodové. Ktorý teda vybrať? Dosť záleží aj na škole či triednej učiteľke, pretože niektoré vyslovene odporučia, ktorý peračník sa má prvákom kúpiť. Všetko je to ale diskutabilné a hlavne, každé dieťa je iné a každému niečo iné vyhovuje. Jednoposchodový je ľahší a menší, ale je otázne či dieťa prvý rok nepotrebuje väčšie množstvo ceruziek a fixiek, ktoré sa mu do toho menšieho nezmestia. Na druhej strane, ten väčší je ťažší a zaberá v školskej taške dosť miesta. Školské etue, či boxy? Jednému vyhovuje mať všetko pokope, a že nemusí zastrkávať na miesto ceruzky, druhému zase môže dlhšie trvať, kým tú správnu ceruzku nájde.

peračníky

Keď vyberáte peračníky, nemusíte sa striktne držať zaužívaných pravidiel.

Poraďte sa u toho správneho

Najlepšie bude, keď sa pri výbere toho správneho peračníka poradíte s tým najpovolanejším, a tým je vaše dieťa. Predsa len ten peračník bude používať on a vyhovovať musí najmä jemu. Možno budete prekvapený ako vám výber toho správneho peračníka uľahčí.

Zanechať komentár