Peňaženky a manuál ako si ich vyberať

Štandardný
peňaženky

Pánska peňaženka

Ak nie ste typ, ktorý si schováva peniaze po vreckách, peňaženka patrí medzi vaše najpotrebnejšie a najdôležitejšie doplnky. Koľko peňaženiek si asi kúpite za celý život? Určite to nebude jedna či dve, pretože sa rýchlo ošúchajú alebo v najhoršom prípade roztrhnú.

Denne ju niekoľkokrát otvárame a zatvárame, či už pri platení hotovosťou alebo kartou, vyberaní a vkladaní dokladov, zľavových kariet či iných drobností, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou jej obsahu. Práve preto by ste mali venovať jej výberu dostatočnú pozornosť. Materiál, z ktorého je peňaženka vyrobená, má zásadný vplyv na vzhľad a životnosť peňaženky. Najkvalitnejším materiálom je naďalej koža. Dnes v obchodoch nájdete kopec peňaženiek, ktoré nosia prívlastok ”kožené”, ale v skutočnosti majú od pravej kože na míle ďaleko.

Ako si vybrať peňaženku

pánske peňaženky

Kvalitné peňaženky v eshope PÁNSKA ELEGANCIA

V súčasnosti je na trhu v ponuke obrovské množstvo peňaženiek. Kožené, syntetické, textilné, malé, veľké, dámske, pánske, ale aj detské, klasické či športové. Človek by si myslel, že výber peňaženky zaberie prinajhoršom 5 minút, ale nie je to tak. V prvom rade treba klásť dôraz na to, čo v nej budete nosiť. Ak v nej chcete nosiť iba peniaze, úplne vám postačí menšia a jednoduchšia peňaženka. No ak v nej potrebujete mať plno dokladov, platobných kariet či šekov, zvoľte radšej väčšiu s množstvom priehradiek.

Najdôležitejším aspektom je samozrejme materiál, z ktorého je peňaženka ušitá. Najkvalitnejšie kúsky sú práve tie kožené. Sú jemné na dotyk, pôsobia elegantne a pri dobrej starostlivosti je takmer nemožné ich zašpiniť či zničiť. Nehovoriac o tom, že pravá koža časom “zreje” a získava tak na originalite. Pravým opakom sú syntetické (koženkové) peňaženky, ktoré sa veľmi rýchlo ošúchajú, popraskajú a po pár týždňoch alebo mesiacoch ich môžete vyhodiť do koša.

Peňaženka ktorá upúta

paňaženky

Originalitu ocení každý

Materiál a veľkosť peňaženky ale nie je to jediné, na čo sa treba pozerať. To prvé, čo nás na prvý pohľad upúta je vždy dizajn a farba. Je úplne jedno, či sa jedná o dámsku alebo pánsku peňaženku. Ženy či muži, všetci chceme to najlepšie a aj najkrajšie. Muži okrem vzhľadu peňaženky prihliadajú aj na veľkosť, pretože väčšinou ich nosia vo vrecku nohavíc. Farbám sa vyhýbajú, klasikou ostáva hnedá a čierna peňaženka. Ženy sú zase úplným opakom mužov.

Siahajú po peňaženkách rôznych farieb a často vlastnia viac kusov na rôzne príležitosti. Do spoločnosti, na kávu alebo na pláž – jedna nikdy nestačí. Dizajn je pre ne veľa krát dôležitejší než kvalita alebo dokonca cena. Čo sa ceny týka, pravidlom ostáva, že pokiaľ chcete naozaj kvalitnú peňaženku, musíte do nej investovať o niečo viac. Kvalitné kožené peňaženky sú síce drahšie, ale odmenia sa vám tým, že vydržia oveľa dlhšie. Viac info TU.

Zanechať komentár