Orientálne tance potešia oči aj dušu a vrátia stratené sebavedomie

Štandardný

Orientálne tance sú považované za jedny z najstarších foriem tanca na svete a predpokladá sa, že kolískou týchto zmyselných tancov bol práve Blízky Východ – Ázia, teda orient, ako to už aj ich samotný názov prezrádza, ale rovnako sa ich vznik pripisuje aj severnej Afrike, najmä Egyptu či dokonca Grécku alebo Indii. Pravdou je, že orientálne tance nesú znaky etnických ľudových tancov, ktoré mohli čerpať v rôznych kultúrach a národoch a aj preto dnes poznáme rôzne štýly orientálnych tancov, niektoré sú viac Egyptské, iné skôr Turecké či Perzské. To, čím sa tieto orientálne tance odlišujú sú nielen jednotlivé tanečné prvky, ale predovšetkým hudba, tanečné kostýmy a rekvizity používané pri samotnom tanci. Napríklad  pre egyptské tance je veľmi typické používanie palíc, kým iné orientálne tance viac využívajú šatky či pohadzovanie vlasmi.

orientálne tance

Prečo neskúsiť orientálne tance?

Orientálne tance sú dobrou cestou za poznávaním seba samej

Akýkoľvek štýl či druh orientálnych tancov si zvolíte, urobíte niečo príjemné a pozitívne práve sama pre seba (väčšina kurzov orientálnych a brušných tancov sa zameriava na učenie tancov z rôznych oblastí). Orientálne tance sú príjemnou pohybovou aktivitou, ktorú zvládnu ženy v každom veku aj v akejkoľvek kondícii, prekážkou nie sú ani plnšie tvary či kilá navyše. Práve naopak – brušné a orientálne tance pomáhajú ženskú postavu pekne tvarovať. Konzultácia s lekárom sa vyžaduje napr. po úrazoch, operáciách chrbtice či pri rizikovom tehotenstve. Orientálne tance sú ale každopádne veľmi dobrou cestou za sebapoznaním a uvoľnením ako psychickým, tak aj fyzickým.

orientálne tance

Tanec ako balzam na dušu

Čomu napomáha táto forma pravidelnej aktivity?

Orientálne tance sú formou aktivity, ktorá je osožná pre pohybový aparát, srdcovo cievny systém, tráviacu, nervovú aj reprodukčnú sústavu ženy. Pohyby typické pre tieto tance napomáhajú uvoľneniu svalového napätia v oblasti chrbtice, zlepšujú celkovú pohyblivosť aj držanie tela a posilňujú svalstvo chrbtice, brušné svaly či svaly panvového dna. Orientálne tance sú výborným prostriedkom ako opäť nájsť stratené sebavedomie a byť fit po fyzickej stránke a zároveň v maximálnej duševnej pohode. Viac info TU.

Zanechať komentár