Optibox Zebra mini – recenzia

Štandardný

V tejto recenzii by som vám rada predstavila jeden z Irdeto prijímačov – Optibox Zebra mini. Je to vlastne štandardne vybavený prijímač, len s jednou Irdeto čítačkou a bez CI slotu. Je to lacnejšia alternatíva svojho predchodcu Optibox Zebra, oproti ktorému má dva rozdiely, a to že nemá CI slot a má len jeden SCART.

Opribox-zebra Qamo.eu

Jednoduchý vzhľad prijímača Optibox Zebra mini

Optibox Zebra mini v krabičke

V balení nájdete klasické príslušenstvo – samotný prijímač Optibox Zebra mini, diaľkové ovládanie, batérie, návod na používanie a HDMI kábel. Na čelnom paneli zariadenia sú tlačidlá pre základnú obsluhu, čo znamená tlačidlo na zapnutie a vypnutie, tlačidlo na vstup do menu, univerzálne tlačidlo „OK“ a tlačidlá na prepínanie programov a hlasitosti. Je tam aj malý, no iba číselný displej, ktorý slúži na zobrazenie čísla TV kanálu, ktorý práve pozeráte. Ak je prijímač v stand-by režime, displej po nastavení znázorňuje čas. Po odklopení čelnej časti sa nachádza čítačka Irdeto kariet.

Na zadnej časti nájdete klasické prípojné miesta pre LNB vstup, TV SCART, HDMI výstup, CVBS a AUDIO  výstup, USB konektor (pre externý USB kľúč alebo externý HDD – na prehrávanie obsahu z týchto zariadení alebo nahrávanie TV programu na USB zariadenia), optický SPDIF audio výstup. Napravo je sieťový vypínač.

S pohľadu užívateľa

Technické parametre si môžete prečítať u každého predajcu Optibox Zebra mini, ja vám však opíšem, čo sa v popise u predajcu nedočítate.

Inštalácia, po zapnutí Optibox Zebra mini, je vcelku jednoduchá a to aj vďaka funkcii Fastscan. Najskôr si zvolíte jazykové nastavenia – na výber máte 4: anglicky, česky, nemecky alebo slovensky. Ďalej si zvolíte typ ladenia – Fastscan alebo ručné ladenie. Môžem odporučiť Fastscan, pretože funguje dobre, prípadne sa stále môžete vrátiť o krok späť a nastavenia zmeniť neskôr. Ďalej si nastavíte DiSEqC – tu máte možnosť zvoliť „žiadny“, „Astra 23,5 – port B“ alebo „Astra 19,2 – port A“. Posledným krokom je voľba krajiny – Česká republika alebo Slovensko – toto ovplyvňuje, ako budú jednotlivé TV programy usporiadané.

Celé toto nastavenie trvá asi minútku a funguje fajn.

TV Qamo.eu

Domáce kino so satelitným TV prijímačom Optibox Zebra mini

Zhrnutie

Celkový dojem z Optibox Zebra mini je dobrý. Pre bežného užívateľa, ktorý hľadá kvalitný prístroj s jednoduchou obsluhou na sledovanie digitálnej televízie, je Optibox Zebra mini dobrou voľbou. Pri používaní som nenašla žiadne veľké nedostatky, prepínanie programov prebieha v štandardnej rýchlosti (čo je cca do 2 sekúnd a to záleží od toho, či je program kódovaný alebo nie, a či je v HD rozlíšení alebo SD), obraz je výborný. Celkový výkon je dostačujúci s v porovnaní s ostatnými prístrojmi tohto druhu v tejto cenovej a kvalitatívnej kategórii priam výborný. Rada odporučím Optibox Zebra mini do každej modernej domácnosti, kde nepotrebujete žiadne špeciálne funkcie, proste pre domácnosti, kde si ľudia len chcú sadnúť na sedačky a pozerať TV.

Zanechať komentár