Nože – univerzálna pomôcka do každej situácie

Štandardný

Nože majú nespočetné množstvo použitia. Dajú sa využiť v domácnosti, na stanovačke, pri vyrezávaní do dreva ako hobby. Ale aj v taktickom boji, napríklad v armáde. Mať po ruke nôž v nečakanej situácií vám môže zachrániť život.

nože

Nože oceníte najmä počas pobytu v lese.

Kde všade vieme nože využiť ?

Takmer všade. Viete s ním zažať oheň, to je najdôležitejšia časť čo sa týka prežitia. Viete si prevariť znečistenú vodu, upiecť niečo pod zub a samozrejme vás udrží pri teple a predídete podchladeniu. Môžete ním loviť, stiahnuť zviera z kože, signalizovať ako so zrkadlom. Najlepšie je mať so sebou dva nože. Veľký a malý, keďže nie na všetko je najlepší ten najväčší, alebo aspoň jeden kvalitný. S malým nožom sa vám bude zle zaobchádzať, ak by ste chceli mať zároveň aj rukavice a hrubou prácou sa vám zničí. Veľký nôž viete použiť ako zbraň, štiepať ním drevo. Preto sa vám vždy hodí mať pri sebe viac nožov. Poprípade ak jeden stratíte, tak máte v zálohe druhý.

nože

Nože patria nielen do kuchyne.

Prvá pomoc pri zranení nožom

Záleží na tom aký druh porezania utrpíte. Pri ľahkom porezaní je to jednoduchšie, keďže to behom pár minút vyriešite lekárničkou, alebo improvizovaným obväzom, a po čase rána zaschne. Horšie je to už pri ťažšom porezaní poprípade pri poškodení tepny. Pri ťažšom porezaní je to horšie, keďže je hlbšie a samozrejme viac krváca. Ak nemáte pri sebe nič na dezinfekciu, tak chvíľu krv nechajte tiecť, aby sa nečistoty vyplavili von z rany a potom sa snažte niečím previazať ranu a vyhľadať pomoc. Pri poškodení tepny je to veľmi nebezpečné, keďže je predpoklad, že stratíte veľké množstvo krvi a hrozí smrť. Záleží na tom či je to malá tepna na ruke alebo veľká stehenná tepna. Ak sa vám to stane v domácom prostredí viete si spomaliť rýchlosť krvácania a privoláte pomoc. Pokiaľ sa vám to stane v lese, a ste tam samy, máte veľmi nízku šancu na prežitie.

Zanechať komentár