Niečo o  práci a  živote v  Nemecku 

Štandardný

    Dlhodobo dynamický ekonomický rozvoj, otvorenosť trhu práce ekonomickým migrantom a vysoká kvalita života presviedčajú ľudí, aby si v  Nemecku hľadali vhodnú prácu pre seba aj svojich rodinných príslušníkov. Prípadne sa tam po nejakom čase aj natrvalo presťahovali. Ľudí k  zamestnaniu sa v tejto krajine povzbudzujú nielen veľmi dobré sociálne podmienky, ale aj nemecká priamosť a  každodenná kultúra  života. Jedným z hlavných argumentov, ktorý dokazuje, že Nemecko je veľmi dobrým miestom na prácu a život, je prepracovaný rozvinutý sociálny systém. S finančnou podporou tam môže počítať každý, kto sa dostane do existenčných  problémov. 

práca v nemecku
V Nemecku sú veľmi dobré sociálne podmienky.

Práca v  Nemecku sa nehľadá ťažko 

     Ekonomickí migranti, ktorí hľadajú prácu v Nemecku, by s  tým nemali mať vážnejšie problémy. Trh práce sa dynamicky rozvíja a  bude to tak aj naďalej. Špecialisti z IT, zdravotníctva a inžinieri sú v najvýhodnejšom postavení. Momentálne sú tamojšími zamestnávateľmi najžiadanejší a navyše tieto profesie patria v Nemecku k najlepšie plateným postom. Ak máte špecifické zručnosti, pracovné skúsenosti a dobre hovoríte po nemecky, práca v Nemecku je pre vás ideálnym riešením. 

     V súčasnosti mnohí zamestnávatelia hľadajú kvalifikovaných zamestnancov. Žiadaní sú opravári, mechanici, zvárači, elektrikári a aj tesári. Veľmi dobré kariérne vyhliadky majú aj uchádzači, ktorí si v Nemecku hľadajú zamestnanie ako opatrovatelia seniorov alebo zdravotné sestry.  

dopyt po kvalifikovaných zamestnancoch
Špecialisti z IT, zdravotníctva a inžinieri sú najžiadanejší.

Zdravotné  a  sociálne poistenie 

     Udržiavanie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom je mimoriadne dôležité pre našu produktivitu v práci. Nemeckí zamestnávatelia si to veľmi dobre uvedomujú, a preto v mnohých prípadoch poskytujú zamestnancom flexibilný pracovný čas alebo možnosť pracovať brigádnicky. 

     Zdravotníctvo v Nemecku mnohí experti označujú za jedno z najlepšie fungujúcich na svete. Nárok na nemocenské poistenie má zamestnaný aj nezamestnaný človek. V Nemecku existujú dva typy poistenia – zákonné a  súkromné. Zákonné poistenie  je povinné pre ľudí pracujúcich na plný úväzok v Nemecku, dôchodcov a ľudí poberajúcich dávky v nezamestnanosti. Výška odvodov na zákonné poistenie závisí od výšky príjmu. Čím vyšší zárobok, tým vyššie odvody ste povinní platiť. 

Zanechať komentár