Formentera – ostrov ktorý treba navštíviť

Štandardný

Ostrovný raj dovolenkárov Malorka, Menorka alebo Ibiza? Španielske Baleárske ostrovy v Stredozemnom mori patria medzi stálice v dovolenkových ponukách cestovných agentúr. Asi hlavne Malorka sa v posledných desaťročiach stáva miestom masovej aj individuálne turistiky. V čom sú rozdielne, kam určite zájsť a čomu sa naopak skôr vyhnúť? Preľudnená Malorka, party ostrov Ibiza, ostrov pre snobov Menorka alebo radšej relatívny pokoj na skaliskách ostrovčeka  Formentera v blízkosti Ibizy?

Formentera

ostrov Formentera.

Divoká a rušná Ibiza

Na Malorke budete stretávať najčastejšie staršie a stredné vekové ročníky, prípadne rodiny s deťmi. Ostrov Ibiza si postupne vydobylo povesť miesta, kam mladí cestujú za nočnou zábavou a modernou muzikou. Tomu zodpovedá aj denný režim. O polnoci bude v centre Ibizy rušnejšie než napríklad popoludní. Pláže sú na Ibize väčšinou krátke, najčastejšie piesočnaté. Tie v okolí najväčších stredísk  bývajú v lete preplnené. Menej ruchu čakajte na severnom pobreží. Peknú scenériu má malá pláž  pri zároke Cala Portinatx. Ale ak chcete skúsiť niečo úplne iné, zamierte trajektom na neďaleký ostrovček Formentera.

Na Formenteru loďou

Obľúbený denný výlet vedie z Ibizy na neveľký ostrov Formentera, viditeľný južným smerom z Horného mesta v Ibize. Lodné linky na Formenteru prevádzkuje rad spoločností, pre preskúmanie ostrova sa hodí bicykel, ktorý si môžete požičať v prístave. Na ňom sa ľahko dostanete až k majáku La Mola na samom východe ostrova, v dramatickej polohe nad kolmými morskými útesmi.

Formentera

Nádherné miesto.

Dovolenka na ostrove Formentera

Krásny ostrov Formentera je najmenším z Baleárskych ostrovov. Dovolenkári si tu môžu pokojnejšie vychutnať pobyt a oddýchnuť si na nádherných piesočnatých plážach. Milovníci vodných skútrov, rekreačného potápania a klasického šnorchlovania si tu prídu na svoje. Na ostrove sa nachádza celá rada rôznych turistických atrakcií, z ktorých mnohé sú historické a kultúrne. Z tých najnavštevovanejších je tábor Roman Can Blai a hrobka Ca Na Costa. Formentera vzdialená asi 30 minút trajektom od Ibizy je omnoho tichšie letovisko ako jej sesterský ostrov.

Zanechať komentár