Nakupujete nábytok po prvý krát?

Štandardný

Práve ste si kúpili prvý byt. Či už sami alebo s partnerom či spolubývajúcimi, určite nikto z vás si do neho nedonesie skriňu či posteľ z rodičovského domu. Treba preto nakúpiť nový nábytok, čo môže byť psychicky a časovo náročné pokiaľ neviete ako na to.

Zmerajte si priestor

Zabudnite na to, že ak uvidíte kus nábytku budete vedieť či sa do izby zmestí alebo nie. Poriadne si zmerajte nielen priestor pre kus nábytku ktorý ste sa vybrali nakúpiť ale aj ostatné priestory. Nikdy totiž neviete kedy zbadáte niečo čo by sa presne hodilo do toho výklenku ktorý nemáte zmeraný. Nezabudnite zmerať aj prístupové body, teda dvere do izby, vchodové dvere, priestor na chodbe alebo na nižšom poschodí aj okno. Vyhnete sa potom tomu, že budete musieť nábytok vrátiť kvôli tomu, že ste ho jednoducho nemohli dostať do bytu.

nábytok

Nový byt = nový nábytok

Zvážte svoj životný štýl

Predtým ako sa stanete majiteľom nádherného krémového gauča z kvalitnej textílii zvážte niekoľko otázok. Nebude pre tento nábytok predstavovať záťaž aktivita vašich dvoch mačiek? Dostane z neho aj prípadne rozliate červené víno alebo kúsky špagetovej omáčky, kedže radi večeriate pri filme? Pokiaľ si pravdivo odpoviete na tieto otázky asi radšej zvolíte tmavší gauč z pevnejšieho materiálu. Takto je potrebné postupovať pri každej kúpe.

nábytok

Uvolnite sa a vybláznite sa na novom nábytku

Dávajte pozor na kvalitu

Keď si na nábytok vymedzíte malý rozpočet musíte počítať s tým, že nízka bude aj kvalita. Nábytok vám tak nevydrží roky, čo nemusí byť zase tak na škodu ak radi prestavujete. Ak sa však chystáte zakúpiť taký kúsok ako posteľ, radšej investujte do kvality. Rozoznávajte základné druhy dreva a to: preglejku, dyhu a masívne drevo. Rovnako v tomto poradí stúpa aj cena tohto materiálu. Nábytok vyrábaný z plastu sa v minulosti považoval za nekvalitný a lacný. Dnes tomu však rozhodne tak nie je a takýto kúsok môže svojou farebnosťou príjemne oživiť nejeden novozriadený byt.

Zanechať komentár