Najslávnejší kúzelníci

Štandardný
kúzelníci

Kúzelníka Davida Copperfielda určite poznáte

Najslávnejší kúzelníci na svete sú známi predovšetkým pre predvádzanie úžasných magických trikov, ilúzií a dramatických eskapád vykonávaných v živých televíznych show, predstaveniach alebo pri pouličných vystúpeniach. Zoznam najznámejších kúzelníkov súčasnosti obsahuje také mená ako iluzionistu David Copperfielda a Chrissa Angela, vytrvalostného kúzelníka Davida Blainea a klasických kúzelníkov ako Penn & Teller, a mnoho ďalších. Z minulosti sa treba zmieniť určite o Harrym Houdinim, ktorý je do dnešného dňa považovaný za symbol a zosobnenie umenia kúzelníctva. Tento kúzelník sa preslávil trikmi ako Únik z kanvy s mliekom alebo trikom Pochovanie za živa.

Svet mágie a kúziel

Dejiny kúziel siahajú ďaleko do staroveku do roku 3766 pred naším letopočtom. Najstarším popisovaným kúzlom bolo odseknutie hláv dvoch sliepok, ktoré potom znova ožili. O moderných dejinách kúzelníctva v Európe môžeme hovoriť od začiatku 19. storočia. Od vtedy sa na európskej aj svetovej scéne objavilo mnoho pozoruhodných osobností, ktorý svojimi trikmi udivovali milióny ľudí.

Mágia a kúzelníci sú nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie napríklad aj pre knižnú a filmovú tvorbu. U divákov bodovali napríklad také filmy ako Dokonalý trik, Iluzionista a z minulého roku film Podfukári. Veľkou súčasťou predstavy ľudí o svete kúzelníkov sú knihy, filmy a príbeh čarodejníka Harryho Pottera a jeho priateľov. Vďaka fanklubu tejto ságy sa mágia opäť dostala do povedomia obyvateľstva ako niečo, čo je pre zábavu prístupné všetkým.

Neistá budúcnosť kúzelníkov?

kúzelníci

Kúzelník David Blane

Aj v dnešnom svete moderných technológií nás stále vie klasická mágia baviť. V posledných rokoch bol v televízií obľúbený seriál Odhalené tajomstvá mágie a kúziel, ktorý sa tešil veľkej sledovanosti. V seriály maskovaný kúzelník predvádzal najslávnejšie kúzla a následne vysvetľoval ich podstatu. Okolo seriálu vzniklo mnoho kontroverzie kvôli odhaleniu rokmi strážených tajomstiev dvojitých stien, zrkadiel a odvádzania pozornosti krásnymi asistentkami. Napriek tomu, že väčšina ľudí v dnešnej dobe už pozná podstatu veľkých kúziel stále sa radi nechajú uniesť zdanlivo ničím neovládaným lietajúcim stolčekom.

Zanechať komentár