Nábytok dotvorí váš interiér

Štandardný

Konečne ste si kúpili svoj vysnívaný byt, dokončili rekonštrukciu toho pôvodného alebo dostavali vlastný rodinný domček? Čaká vás ešte jedna veľmi dôležitá, ale aj príjemná povinnosť – zariadiť jeho interiér. Myslím že na tento moment sa tešia práve mnohé ženy, ktoré majú už dávno svoje sny, plány a predstavy o tom, ako bude ich domov vyzerať, aká by mala byť ich kuchyňa, obývačka, aký nábytok si vybrať do spálne či detskej izby.

Nábytok

Moderný nábytok do novej obývačky

Drahší nábytok sa oplatí

Nábytok je totižto základom každého zariaďovania bytu či domu a oplatí sa vybrať kvalitný, aj keď možno drahší nábytok. Dnes síce nájdete aj kvalitný nábytok za rozumnú cenu, no oplatí sa aj vyššia investícia, ak chcete, aby vám nábytok spoľahlivo slúžil celé roky a používanie ani čas ho nepoznačili natoľko, ako je to v prípade lacnejších alternatív.

Zariadenie do menších priestorov…

Pri zariaďovaní interiéru a výbere nábytku je dôležité brať do úvahy veľkosť priestorov a tým sa pri výbere riadiť. Do menších priestorov vyberáme domáce zariadenie, ktoré ho nezahltí, aby miestnosť nepôsobila ako preplnená a neútulná. Riešením môže byť aj nábytok vyrobený na mieru, ktorý je veľmi vhodný aj pri zariaďovaní podkrovia.

…a väčších priestorov

Aj ak máte priestrannejšie a rozlohou veľkorysejšie miestnosti, treba zariadenie vyberať uvážene. Každej miestnosti by mal dominovať jeden väčší a neprehliadnuteľný kus nábytku.

V obývacej izbe by mohla byť dominantná napríklad veľká rohová sedačka, v spálni manželská posteľ, v kuchyni samozrejme kuchynská linka alebo jedálenský stôl v prípade, ak je jedáleň spojená s kuchyňou.

Nábytok

Nový nábytok oživí každý priestor v byte či dome

Aby interiér spolu ladil

Nábytok je lepšie voliť v jednom štýle tak, aby spolu jednotlivé kusy ladili a nepôsobili chaoticky. Nezabúdajte, že s nábytkom by mali ladiť aj bytové textílie, ako napr. koberce a závesy. Preto ak si vyberáte závesy, prispôsobujete ich k sedačke a nie naopak.

Kvalitný a dobre zvolený nábytok pôsobí esteticky a pomáha vám vytvoriť útulné, harmonické prostredie, kde sa budete nielen vy, ale aj vaše návštevy cítiť príjemne, jednoducho ako doma.

Zanechať komentár