Mozambik – za krásami na juh Afriky

Štandardný

Afrika sa rokmi v oblasti turizmu spopularizovala. Ľudia si jej štáty radi vyberajú, pretože ponúkajú krásy, ktoré inde vo svete nenájdete. Väčšinou si volia krajiny, ktoré ešte nedávno patrili pod nadvládu európskych mocností. Je to spôsobené tým, že dôverujú viac obyvateľstvám s výraznou európskou stopou než aby sa ponorili do úplne neznámych vôd. To však neznamená, že by tým stratili svoju osobitosť. Medzi takéto krajiny môžeme smelo zaradiť aj Mozambik. Krajinu na juhu Afriky, ktorá patrí medzi najchudobnejšie na svete.

Mozambik

Bazaruto.

Mozambik – plný vďačných ľudí

Chudoba v mnohých evokuje zločinnosť. Preto tráviť svoju dovolenku chce málokto v krajinách, kde je nízka životná úroveň. Mozambik je však príkladom, ktorý vás z tohto omylu vyvedie veľmi rýchlo. Obyvatelia sú skromní, priateľskí a radi sa s vami pozhovárajú, ak o to stojíte. Práve preto, že sú zvyknutí žiť v skromných podmienkach, nemajú nutkanie okrádať turistov. Čo sa týka dovolenkových rezortov, väčšina ponúka maximálny komfort a dostupné služby. Snažia sa o to, aby boli turisti so všetkým spokojní a ešte sa v budúcnosti niekedy vrátili. Mozambik nie je rozvinutá krajina, preto sú pre tento štát peniaze z turizmu mimoriadne dôležité a podľa toho sa aj správajú.

Mozambik

Objavíte tam prekrásne pláže.

Nezabudnuteľné medové týždne

Ak sa rozhodnete na Mozambik zavítať a poriadne zrelaxovať či zažiť nefalšovanú africkú exotiku, určite nevynechajte súostrovie Bazaruto. To je lemované krásnymi piesočnatými plážami. Môžete tu stráviť čas potápaním, či šnorchlovaním, na čo je prítomné more a pobrežie ako stavané. Jedná sa zároveň o mimoriadne romantické miesto, preto sa tu odporúča stráviť novomanželom medové týždne. Pri návšteve hlavného mesta Maputo, kde žije približne 1,5 milióna ľudí sa rozlúčte s predstavou, že uvidíte hlinené domy a ľudí, ktorí jazdia na ťavách. Život je tu moderný a plynie rýchlo ako vo svetových metropolách. Nakoľko sa jedná o bývalú kolóniu Portugalska, určite sa naučte pár fráz, ktoré vám len pomôžu pri osobnom styku s obyvateľstvom. Angličtina miestnym moc nevonia, zhovárajú sa pomocou kmeňových nárečí. To by vás však od návštevy nemalo odradiť. Existujú možnosti vycestovať s cestovnými kanceláriami, ktoré radi tieto bariéry odstránia a vy sa nebudete musieť o nič strachovať.

Zanechať komentár