Jedálenský set musí byť kvalitný

Štandardný

Kuchyňa a jedáleň patria medzi najnavštevovanejšie miestnosti v domácnosti a preto sa každá žena snaží, aby vyzerali čo najlepšie. Koniec koncov v jedálni predsa nestolujete len vy, ale aj vaša najbližšia rodina a priatelia. Výber pekného a kvalitného nábytku je preto nesmierne dôležitý. Jedálenský set väčšinou pozostáva z jedálenského stola, stoličiek resp. lavice a v závislosti od veľkosti priestoru aj príborník či vitrína na porcelán. Pri kúpe jedálenského nábytku sa však netreba uponáhľať a výber každého jedného kúska si dobre premyslite. Dôležité je určiť si finančný strop, ktorý ste ochotný za nábytok minúť. Myslite na to, že jedálenský set nekupujete na jeden či dva roky, ale vydržať by mal aspoň 10 rokov – vyhnite sa preto lacným nekvalitným kúskom, ktoré sú málo stabilné a odolné.

Vyberáme jedálenský set

Jedálenský set

Myslite na to že pri vašom jedálenskom sete môžete pohostiť aj návštevy a preto by mal byť väčší, ako len pre vašu rodinu

Základným kusom jedálenského nábytku je jedálenský stôl. Ten by mal byť dostatočne veľký, aby mal pri ňom každý dostatok miesta, ale aj stabilný a odolný. Pokiaľ sa vám už v obchode zdá, že je nestabilný, nekupujete ho, pretože časom sa to ešte zhorší. Prioritou by mala byť aj jednoduchá údržba, keďže stôl sa denne niekoľkokrát zašpiní a vy určite nechcete tráviť hodiny jeho čistením. Nemenej podstatné sú jedálenské stoličky. Buď kúpite jedálenský set – stoličky so stolom alebo môžete byť kreatívny a jedálenské stoličky dokúpiť samostatne. Dnes je veľmi populárne kombinovať aj nekombinovateľné, preto sa fantázii medze nekladú. Počet stoličiek záleží na tom, koľko osôb žije vo vašej domácnosti, plus treba prirátať aj nejaké navyše pre hostí a nečakané návštevy.

Materiál pre jedálenský set

Jedálenský set

Pri drevotrieske sa ale treba zamerať na kvalitu spracovania – všetky hrany by mali byť ošetrené tzv. ABS hranou.

Najväčšiu dilemu majú zvyčajne ľudia pri voľbe materiálu. Ešte stále platí, že najobľúbenejší je nábytok vyrobený z dreveného masívu. Drevo dodá interiéru pocit tepla a dokonale zapadne s ostatným zariadením v interiéri. Navyše pôsobí útulne a oproti ostatným materiálom je veľmi odolné. Malým mínusom je vyššia cena. Alternatívou by mohol byť jedálenský set z drevotriesky, ktorý je podstatne lacnejší. Pri drevotrieske sa ale treba zamerať na kvalitu spracovania – všetky hrany by mali byť ošetrené tzv. ABS hranou. Tá zaručí dostatočnú nárazuodolnosť a jedálenský set tak vydrží podstatne dlhšie, než nábytok s hranami ošetrenými papierovou hranovacou páskou.

Zanechať komentár