Kúzelník storočia Criss Angel

Štandardný

Criss Angel sa narodil v roku 1967 v New Yorku a do dnešného dňa si vyslúžil päť krát ocenenie kúzelník roka, a aj ocenenie kúzelník storočia v roku 2010. Je držiteľom viacerých svetových rekordov vrátane najdlhšieho nameraného času pobytu pod vodou a najrýchlejšieho vyslobodenia sa zo zvieracej kazajky.

Kuzelnik

Kuzelník Criss Angel

Tajomstvo úspechu kúzelníka Crissa Angela

Angel tvrdí, že jeho úspech tkvie v tom, že ako malý sa rozhodol vybudovať si vlastný štýl a image, nezávislý na tom, ako svoju show predvádzali iní slávni kúzelníci. Jeho prejav však ovplyvnil hororový režisér Clive Barker, s ktorým spolupracoval aj na filmoch. Svoju profesionálnu kariéru začal na divadelných doskách Broadway. Na námety tejto show bol potom vytvorený jeho najznámejší počin, a to televízny program Criss Angel Mindfreak. Diváci tak mohli v 3 sériach seriálu vidieť Crissovu chôdzu po vode, po stenách Luxor Hotelu, levitáciu medzi dvoma budovami, ako nechal zmiznúť Lamborghini, ako sa nechal rozrezať na polovicu alebo prejsť parným valcom, zatiaľ čo ležal na rozbitom skle. Seriál oslovil najmä mladé publikum, tým že zaradil do programu prvky pop kultúry. Fanúšikovia tvrdia, že sprístupnil mágiu širokej verejnosti tak, ako pred ním žiadny iní kúzelníci.

Po Mindfreak nasledovali aj ďalšie projekty ako napríklad predstavenie Believe, na ktorom sa podieľali aj artisti z Cirque du Soleil. V lete 2014 prešiel Ameriku so 40 minútovou show Magicjam, ktorá bola viac zameraná na pouličnú mágiu.

Kuzelnik

Kuzelník Criss Angel – Mindfreak

Vodné mučenie

V roku 2002 predviedol svoje najslávnejšie číslo a to 24-hodinový pobyt v nádrži s vodou. Nádrž o rozmeroch telefónnej búdky bola umiestnená na Times Square v New Yorku. Tomuto výkonu predchádzali dlhé kondičné prípravy vrátane 24 hodinovej hladovky pred štartom. V priebehu čísla spotreboval 16 kyslíkových nádob. Kúzelník bol spútaný reťazami a putami, z nich sa musel pred vynorením vyslobodiť, už však bez prívodu kyslíka. Po vyslobodení z nádrže mal podľa svedkov zlisovanú kožu a krvavé oči. Bol prevezený do nemocnice, kde sa niekoľko dní zotavoval z dehydratácie. Criss Angel neskôr uviedol, že v nádrži bojoval zo stratou vedomia, čo by ho mohlo stáť život. Našťastie sa všetko dobre skončilo.

Zanechať komentár