Kuchyňa na mieru – ideálne riešenie pre podkrovné bývanie

Štandardný
kuchyne na mieru

Luxusné kuchyne na mieru

Ak práve prerábate rodinný dom či nadstavujete nad rodičovský dom nové obytné podkrovie, prípadne ste si kúpili zaujímavý podkrovný byt, čaká vás o niečo náročnejšia úloha, pretože sa budete musieť popasovať so zariaďovaním trochu netypického podkrovného interiéru. Okrem toho, ak sa sťahujete do podkrovného bytu domu, ktorý nie je zateplený, pri vlastnej prerábke podkrovia môžete použiť vnútorné izolačné omietky len vo vašom priestore.

Často však práve takéto podkrovné bývanie je veľmi výhodnou a aj vyhľadávanou alternatívou najmä u mladých ľudí. Podkrovné bývanie je síce trochu neobvyklé, no práve jeho „inakosť“ prináša nové zaujímavé možnosti aj priestor pre tvorivosť. Aj veľa interiérových návrhárov berie práve riešenie podkrovných priestorov ako veľkú výzvu, pri ktorej môžu uplatniť svoju fantáziu a šikovnosť na vytvorenie naozaj jedinečného interiéru.

Pri tomto type bývania nemáme možnosť ani kuchyňu umiestniť  inde, ako práve do atypického podkrovného priestoru, preto býva najlepším riešením kuchyňa na mieru, ktorej sa dnes budeme venovať.

Ako zariadiť kuchyňu v podkroví?

Práve podkrovný priestor nám umožňuje vytvoriť naozaj zaujímavú, atypickú a jedinečnú kuchyňu s krásnym výhľadom. Stačí si len všetko vopred dôkladne premyslieť a naplánovať. V tomto prípade je nutné počítať stým, že štandardné sektorové kuchynské linky nebudú pre takýto priestor vyhovujúcim riešením a bude potrebná presne naplánovaná kuchyňa na mieru.

kuchyne na mieru

Provensalský štýl kuchyne

Kuchyňa na mieru zabezpečí, že každý jeden kus nábytku bude navrhnutý a vyrobený presne do vašich priestorov.  Ak nám to dispozícia interiéru umožňuje, veľmi dobrým riešením pre podkrovnú kuchyňu je aj umiestnenie linky v strede priestoru. Pri zariaďovaní kuchyne v podkroví nezabúdajte ani na dostatočné osvetlenie, keďže niekedy podkrovný priestor môže poskytovať o niečo menej svetla, ako je pri práci v kuchyni potrebné (riešením môže byť napr. umiestnenie svetlovodu či dostatok správne rozmiestneného rôzneho bodového a iného osvetlenia).

Z nevýhody spravte výhodu!

Aj keď väčšina ľudí považuje zariaďovanie podkrovného priestoru za oveľa náročnejšie oproti bežnému interiéru bez skosených šikmých stien, pravdou je, že podkrovný priestor vám zas umožňuje veľmi pôsobivé kombinácie a varianty zariadenia. Prestavte si, ako dobre bude napríklad pôsobiť drevená kuchyňa na mieru v kombinácii s drevenými trámami charakteristickými pre bývanie pod strechou!

Zanechať komentár