Jarné dekorácie do bytu aj do záhrady

Štandardný

Po skončení Vianoc a oslavou Silvestra prichádzajú nové začiatky s príchodom nového roka, nové predsavzatia, nové dekorácie. Všetko sa prebúdza, rodí a kvitne a od toho sa tiež odvíjajú jarné dekorácie. V byte, dome, či záhrade, jarné dekorácie môžete aplikovať kdekoľvek.

jarné dekorácie

Kvety sú dokonalým spestrením každého interiéru aj exteriéru na jar aj po celý rok

Ako spoznáte jarné dekorácie?

Po prevažne červenej, bielej a sýtej zelenej počas vianočných sviatkov prichádzajú na rad pastelové farby, najmä ružová, žltá a zelená, prípadne fialová. Na stoloch a komodách vidieť malé kytice snežienok, konvaliniek a tulipánov. Kvety sú najčastejšie a najpopulárnejšie jarné dekorácie. Kvetmi môžete ozdobiť vaše vchodové dvere a okná, stoly, obrazy a pod. Ďalšími jarnými dekoráciami sú však aj rôzne ozdoby vtákov, zajacov a ovečiek, ktoré nás pomaly pripravujú na Veľkú Noc. Populárne sú však aj ozdoby a sošky rôznych mláďat rôznych druhov zvierat, keďže jar sa vyznačuje aj príchodom mláďat u mnohých zvierat.

jarné dekorácie

Jarné dekorácie si môžete vyrobiť aj sami

DIY dekorácie do interiéru aj exteriéru

Vždy je celkom zábavné vyrobiť si jarné dekorácie vlastnoručne. Funguje to najmä v rodinách s malými deťmi, no nemusí to byť pravidlo. Niektoré jarné dekorácie si môžete ušiť, vymodelovať, zlepiť, vyrezať… z materiálového hľadiska sa medze nekladú.

Veniec na dvere

Vence sú veľmi obľúbené a milé jarné dekorácie, ktoré môžete zavesiť v byte na stenu alebo na dvere rodinného domu z vonkajšej strany, prípadne položiť do stredu záhradného stola. Na taký veniec potrebujete jeden kruh (z plastu, dreva alebo kartónového papiera), nejakú stužku alebo hrubší špagát, lepidlo a ozdoby podľa želania. Stužkou alebo špagátom omotáte kruh a naň potom naaranžujete a pripevníte kvety, šišky, mašle, malé kuriatka, vajíčka či zajace a lienky (takéto drobné ozdoby si môžete vyrobiť tiež, alebo zakúpiť už hotové). Ak si myslíte, že nie ste dosť kreatívni, niekoľkými nápadmi sa môžete inšpirovať aj na internete.

jarné dekorácie

Milé DIY dekorácie

Ozdobte si biele steny motýľmi

Na tieto jarné dekorácie vám postačia: farebný papier, nožnice a obojstranná páska. Podľa šablóny si vystrihnite motýle rôznych veľkostí z každého farebného papiera. V strede ich ohnite na poli pre 3D efekt. A nakoniec len prilepte obojstrannou páskou na stenu. Takéto motýle si môžete tiež nalepiť na papier, ktorý vložíte do rámu pre dokonalý premiestňovateľný obraz. Ďalšou možnosťou je prilepiť motýle na drevené zafarbené štipce. Takto ozdobené štipce môžete pripevniť na závesy, na obrazy alebo kvety vo váze, alebo kam sa vám to hodí.

Zanechať komentár