Interiérové štúdio vám pomôže vytvoriť eklektický štýl bývania

Štandardný

Zvládnete to samy alebo vám pomôže interiérové štúdio?

Páčia sa vám byty a domy zariadené v eklektickom štýle? To znamená spojené prvky vintage a retro štýlov, ktorých charakteristickou črtou je v prvom rade bláznivá farebnosť, doplnené o akýsi šmrnc vidieckeho bývania. Ak ste na otázku odpovedali áno, určite mi dáte za pravdu, že vytvoriť takýto interiér, ktorý nebude pôsobiť gýčovo, ale práve naopak vkusne, je veľmi ťažké. Práve preto vám v tom môže pomôcť interiérové štúdio. Načerpať inšpiráciu však môžete aj v tomto článku.

Biela farba je paradoxne základ eklektického dizajnu

Základom eklektického interiérového dizajnu, ktorý vám ponúkne aj každé kvalitné interiérové štúdio, je paradoxne jednoduchosť. Jednoduchosť, ktorá spočíva v jednofarebnosti stien a podláh, pričom v drvivej väčšine sa jedná o steny a podlahy natreté obyčajnou bielou farbou. Dôvodom, prečo je základom eklektického bývania práve biela farba, je, aby sa k nej dali jednoducho doladiť ostatné výrazné a farebné doplnky. Táto zásada platí najmä pre obývaciu izbu, keďže v nej máme väčšinou doplnkov najviac a zároveň potrebujeme, aby sa obývačka páčila nie len nám, ale do istej miery sa prispôsobila aj vkusu našich hostí.

interiérové štúdio

Či už si dom zariaďujete samy alebo vám pomáha interiérové štúdio, myslite na to, že aj pri eklektickom interiérovom dizajne je základom jednoduchosť

Kuchyňa hýriaca obľúbenými farbami

Popustiť uzdu fantáziu trošku viac už môžete v kuchyni. Predsa len, je to miesto, kde je najdôležitejšie, aby sa cítila príjemne hlavne „pani domáca“. Skvelým nápadom tak môže byť napr. ak si zvolíte farebnú podlahu (podľa obľúbených farieb domácej), ale skrinky kuchynskej linky ponecháte obyčajné biele. Jednotlivé detaily potom môžete ladiť v určite farbe, akou bola v tomto prípade príjemná pastelová červená. Pripadajú vám biele skrinky príliš fádne? Tip na oživenie môže byť nalepenie farebnej tapety na ich vnútornú stranu.

interiérové štúdio

Kuchyňa, ktorá hýri farbami – vkusne a efektívne

Jedálenský kútik vnútri i vonku

Na vytvorenie príjemného jedálenského kútika nepotrebujete veľa. Stačí vám k tomu nenápadne umiestnená lavica (avšak s dostatkom denného svetla), ktorú oživíte vankúšikmi a poduškami s rôznymi farebnými vzormi. K nim ešte dokombinovať vhodný obrus a samozrejme živé kvety nesmú pri eklektickom interiérovom dizajne v žiadnom prípade chýbať! To vám určite potvrdí aj interiérové štúdio. Dôvodom, prečo pre jedálenský kútik stačí aj malé miesto je hlavne to, že eklekticky zariadený dom si určite vyžaduje aj menšiu terasu, kde budete môcť stolovať počas slnečných a teplých dní.

interiérové štúdio

S vytvorením eklektického jedálenského kútika vám pomôže interiérové štúdio, no zvládnuť to môžete aj samy

interiérové štúdio

Nezabudnite ani na jedálenský kútik v priestoroch záhrady
V spálni s farbami opatrne

Na záver ešte nazrime do spálne eklekticky zariadeného bytu, ktorú vytvorilo interiérové štúdio. Tu sa vraciame späť k jednoduchosti, ktorá bola základom aj pre obývaciu izbu a to z toho dôvodu, aby spálňa nepôsobila večer pred spaním príliš rušivo. Biele steny a jednoduchú podlahu skvelo oživia vhodné posteľné návliečky – v bláznivých, no vkusných farbách a so zaujímavými vzormi…

interiérové štúdio

A na záver pohľad do eklektickej spálne, ktorú zariadilo interiérové štúdio

Zanechať komentár