Hračky pre psov – ako vybrať tú pravú?

Štandardný

Psy sú veľmi živé stvorenia, najmä v mladom veku, kedy sa šteniatka vedia prehrať doslova celý deň. V živote psíka zastáva hra dôležitú úlohu, pomáha mu socializovať sa, zbavuje ho prebytočnej energie a posilňuje jeho svaly. Vybrať vhodnú hračku pre vášho štvornohého maznáčika však nie je až také jednoduché, pretože nie všetky hračky určené pre psíkov sú pre ne bezpečné. Hračky pre psov treba vyberať podľa plemena, povahy, temperamentu a ďalších charakterových vlastností. Ponuka hračiek je nekonečná a než si vyberiete správne, môžete vyskúšať aj zopár omylov, no keď už raz nájdete tú správnu, pohľad na vášho miláčika s obľúbenou hračkou vám to všetko vynahradí.

hračky pre psov

Dožičte svojmu miláčikovi len kvalitné hračky pre psov.

Aké sú ideálne hračky pre psov?

Hračky pre psov by mali byť vyrobené z pevného materiálu a to hlavne preto, aby ich psík behom pár minút nerozhrýzol, no zároveň by nemali byť ani príliš tvrdé, pretože by ho pri hryzení mohli poraniť. Podľa materiálu sa dajú hračky rozdeliť na plyšové, gumové, plastové, latexové a vinylové, drevené, tenisové, neoprenové, látkové a bavlnené. Ideálnou hračkou pre psíka je napríklad tzv. denta hračka, špeciálne vyvinutá pre zubnú hygienu, pričom niektoré druhy sú napustené extraktom z mäty na osvieženie dychu. Veľmi obľúbené sú aj vodné hračky pre psov, tie sa vyrábajú z neoprénu a sú určené tak ku hre vo vode počas leta ako aj na šantenie v snehu v zimnom období.

hračky pre psov

Kupovať plyšové hračky pre psov sa neodporúča.

Pozor na plyšové hračky pre psov!

Hoci sú plyšové hračky favoritom u väčšiny psíkov, mnoho majiteľov nevníma rozdiel medzi plyšovou hračkou určenou výlučne pre psov a plyšovou hračkou, ktorú dostanete kúpiť bežne v obchodoch. Pravdou však je, že svojmu maznáčikovi by ste nikdy nemali dovoliť hrať sa s obyčajnou plyšovou hračkou, pretože tá nie je vyrobená z odolného materiálu a psík ju po krátkom čase rozhryzie a ak zhltne výplň z hračky, môže ho to dokonca ohroziť aj na živote. Plyšové hračky pre psov sú vyrobené z odolného a nezávadného materiálu a väčšinou sú vyplnené prírodným materiálom, no aj napriek tomu by ste mali na svojho psíka pri hre dohliadnuť.

Zanechať komentár