Do zimy jedine s prírodným pánskym šálom

Štandardný
pánske šály

Trendové pánske šály – vyzbrojte sa do chladných jesenných a zimných dní!

   Jesenné dni sa nám postupne krátia, ochladzuje sa a sychravé rána nebudú nič výnimočným. Možno, že uvažujete o tom, že si kúpite príjemný pánsky šál. Keď si budete šál vyberať, zabudnite na najrôznejšie umelé materiály. Umelý šál jednoducho nezahreje a nič nevydrží.  Siahnite teda radšej po prírodných materiáloch, ktoré sú výrazne lepšie. Bavlneným šálom nič nepokazíte. Ani od klasickej vlny až po vlnu kašmírovú.

Vlnený, bavlnený alebo kašmírový šál?

    Pri výbere šálu je dôležité brať do úvahy tri hlavné veci – farbu, veľkosť a materiál. Čo sa týka farby, mala by samozrejme ladiť s vaším kabátom či bundou. Ani čo sa týka materiálu, nie je výber nijako zložitý. Hoci sa občas vyskytujú aj s hodvábne či kašmírové pánske šály, v prevažnej väčšine prevažujú tie vlnené šály a do zimy sa tiež hodia najlepšie.

Kašmírový šál je elegantný a funkčný

   Kašmírová vlna  pochádza  z kvalitnej srsti kôz, ktoré žijú na himalájskych planinách. Získava sa trpezlivým  vyčesávaním podsady, ktorá kozám rastie, aby zvládli nízke teploty. S kašmírovým šálom uviazaným okolo krku máte skrátka istotu, že vám zima nebude. A pretože je kašmír jednou z najdrahších prírodných textílií, často sa mieša s vlnou, ale aj tak vás taký šál viac zahreje.

Aj normálna vlna ju super

    Pánsky šál si môžete kúpiť aj z tzv. merino vlny, ktorú produkujú známe ovce v španielskych horách. Tento typ vlny sa používa napríklad aj na výrobu funkčného oblečenia. Medzi jej výhody patrí predovšetkým to, že aj keď  vám trocha v daždivom počasí navlhne, stále hreje. Nemusíte mať ale nutne  svoj pánsky šál vyrobený z merino vlny alebo drahšieho kašmíru.  Aj klasické vlnené pánske šály sú super.

pánske šály

Pánske šály – aký materiál je najvhodnejší?

A čo hodvábne pánske šály?

     Bezpochyby viete, že hodváb sa získava z výlučkov priadky morušovej. Hodváb má stále nezastupiteľné miesto v módnom priemysle. Na rozdiel od vlny je hodváb vhodný na farbenie. Pekné pánske hodvábne šály  sú super módnym doplnkom. O hodvábe sa hovorí  že v lete chladí a v zime zahreje. S klasickou vlnou by sa to ale len ťažko rovnalo. Ale ako super doplnok do spoločnosti alebo pri prívetivejším počasí je hodvábny šál  taktiež super. Často sa stretnete s kombináciami hodvábu a vlny.

Zanechať komentár