Lyžiarsky výcvik – čo treba deťom pobaliť?

Štandardný

Ak máte školopovinné deti a práve vám oznámili, že pôjdu na školský lyžiarsky výcvik, je dobré ich na to poriadne pripraviť. Ak odchádzajú od vás po prvý krát, je dobré ich ubezpečiť, že ostanete v kontakte každý deň, aby deti neprežívali úzkosti z odlúčenia. Športové oblečenie, topánky a všetko ostatné pobaľte spoločne. Tak si dieťa lepšie zapamätá, čo všetko malo so sebou. Nie je na škodu označiť menovkou všetko oblečenie, obuv a cestovnú tašku. Lyžiarsky výcvik by mal byť pre deti zábavou, mali by sa naň tešiť a je na vás ich na to pripraviť.

Lyžiarsky výcvik

Na zážitky získané na lyžiarskom výcviku budú dlho spomínať.

Mamy musia myslieť „o krok vpred“

Ak keď je lyžiarsky výcvik niekoľkodňový a viete, že deti majú zabezpečenú stravu, nikdy nie je na škodu pribaliť im zopár suchých pochutín pre doplnenie si energie počas desiatej. Dostatočná energia a plný žalúdok dokáže spraviť veľký rozdiel medzi šťastným, veselým a ufňukaným dieťaťom.

Lyžiarsky výcvik

Na lyžiarske výcviky sa deti zakaždým veľmi tešia.

Oblečenie na lyžiarsky výcvik

  • Tri horné vrstvy odevu na jedno dieťa . Teplú termo spodnú bielizeň (tielko s dlhým rukávom), rolák alebo fleece top a vodeodolnú bundu najlepšie vo výraznej krikľavej farbe.
  • Dve spodné vrstvy odevu – dlhú spodnú bielizeň (bavlnené pančuchy), vodotesné lyžiarske nohavice – radšej dvojdielnu súpravu než jednodielnu.
  • Vlnené alebo syntetické športové ponožky. Zabudnite na bavlnené, pretože tie absorbujú vlhkosť. Keď sú deti na lyžiarskom výcviku, sú stále v pohybe, potia sa a bavlnené veci sa neodparujú teda udržiavajú túto vlhkosť.
  • Obuv do snehu – je potrebné si uvedomiť, že snežné svahy pre lyžiarsky výcvik nie sú ako zima v meste. Deti potrebujú poriadnu snežnú obuv. Mala by byť ľahká no vysoká s dostatočne hrubou protišmykovou podošvou a z nepriepustného materiálu.
  • Rukavice – aj keď ich v zime v meste nenosí, na lyžiarsky výcvik sú nevyhnutné. Na začiatok vám ich dieťa môže odmietať, no na svahu vám poďakuje.
  • Okrúhly šál – tieto sú najlepšie, pretože ich deti nestratia, ako sa to pri klasických šáloch môže ľahko stať. Taktiež si ich pri tuhej zime môžu vytiahnuť na tvár a lepšie sa chrániť pred chladom. Okrem šálu aj vlnenú alebo fleecovú čiapku.
  • Ostatné potreby – opaľovací krém, balzam na pery, slnečné okuliare, lieky (ak ich dieťa potrebuje).

 

Zanechať komentár