Cesta okolo sveta – letenky, ubytovanie, plánovanie

Štandardný

Cesta okolo sveta je snom nejedného z nás. Vybrať sa na ňu si však žiada dostatok odvahy, času, ale hlavne financií. To však neznamená, že si ju nemôže dovoliť aj „bežný smrteľník“. Stačí znížiť náklady za letenky, ubytovanie a ostatné položky na minimum. Ako je to možné?

Najdôležitejšie (a najdrahšie) sú letenky

Prvou a najväčšou položkou, ktorú budete musieť zaplatiť, sú náklady na cestovanie. Pri ceste okolo sveta sa určite nevyhnete nákupu letenky. Jej cena sa však nemusí pohybovať v horibilných sumách. Možností máte hneď viacero: letieť s nízko nákladovou leteckou spoločnosťou alebo využiť akciové ponuky klasických leteckých spoločností. K dispozícii sú aj špeciálne letenky na cestu okolo sveta, ktoré zväčša vedú cez 4 – 5 rôznych destinácií, stačí si otvoriť web stránky leteckých spoločností a hľadať najvýhodnejšiu ponuku pre vás.

Letenky

Letenky do celého sveta

Zvyšné náklady na cestovanie už môžete znížiť napr. stopovaním, využitím lacnejších spôsobov dopravy v danej krajine (napr. známe tuk-tuky) alebo rozdelením nákladov na prenájom auta a palivo medzi viacerých ľudí.

Ubytovanie

Okrem letenky a dopravy nie je lacné ani ubytovanie. Zníženie nákladov za túto položku vám môže zabezpečiť napr. včasné zarezervovanie hotela, prespávanie v hosteloch alebo využitie služby couchsurfing (jedná sa o službu, kedy vám domáci poskytnú priestory na prespávanie zadarmo alebo len za symbolickú sumu).

Menší tip: cestovanie vo dvojici nie je len zábavnejšie, príjemnejšie a bezpečnejšie, ale aj výhodnejšie, keďže vo väčšine ubytovacích zariadení vyjde prenájom jednolôžkovej izby oveľa drahšie než pri dvojlôžkovej, keď si náklady rozdelíte na polovicu.

Letenky

Cestovanie po svete

Dôležitý je aj vhodný dátum

Spôsob, ako ušetriť na väčšine nákladov spojených s cestou okolo sveta, je aj výber vhodného dátumu. V určitých mesiacoch (či dokonca dňoch) sú lacnejšie letenky aj ubytovanie. V drvivej väčšine destinácií ide o mesiace november – marec (ak sa jedná o tzv. letné destinácie), v zimných destináciách je to práve naopak (marec – november). Ak teda skombinujte všetky tieto faktory, dokážete ceny letenky aj ubytovania pri ceste okolo sveta znížiť na minimum.

Zanechať komentár