Ako si zariadiť rozlohou menšie „štartovacie“ byty?

Štandardný
byty

Zariaďovať malé byty je náročné najmú na presné merania a výpočty

Vlastnému bývaniu v rodinnom dome či luxusnejšom byte väčšinou vždy predchádza skromnejšie prechodné bývanie v menších, tzv. štartovacích bytoch, ktoré sú pre bývanie single alebo mladú dvojicu možno ideálne, ale ak sa domácnosť rozrastie o ďalšieho člena, býva už takéto bývanie zväčša nepostačujúce. Ako si poradiť so zariadením takéhoto bývania, aby bolo čo najpraktickejšie a zároveň dostatočne útulné? Základnou otázkou je, koľko ste ochotný do bytu investovať a aké sú vaše finančné možnosti. Veľa ľudí oponuje, že sa neoplatí investovať do bývania, o ktorom viete, že bude iba dočasné, ale na druhej strane práve kvalitná rekonštrukcia a dokonalý dizajn je to, čo dobre predáva malé byty. Takže v konečnom dôsledku vám práve investícia do zmodernizovania bytu môže pomôcť byt po čase výhodnejšie a rýchlejšie predať.

Dobre zariadiť malé byty je naozaj náročné

Malé byty sú ozajstnou výzvou aj pre bytových architektov a poradiť si s takýmto bytom len vo vlastnej réžii je naozaj veľmi náročné a dovolím si tvrdiť, že výsledný efekt nikdy nebude taký dobrý, ako keď oslovíte odborníka dizajnéra či architekta. Väčšina interiérových štúdií spoplatňuje svoje služby a poradenstvo podľa metrov štvorcových obytnej plochy, takže pri malých bytoch by určite nemalo ísť o závratnú sumu, ktorá by vás zruinovala. Zbavte sa predsudkov a smelo oslovte dizajnéra s dobrými recenziami, ktorý vám pomôže zmeniť vaše bývanie naozaj efektne a účelne.

byty

Výber správneho botníka vám môže ušetriť kopu miesta.

Riešením pre malé byty je aj zariadenie a nábytok presne na mieru

Dobrým riešením pre malé byty je nezapratať priestor klasickými veľkými kusmi nábytku, ale zariadiť takéto byty nábytkom vyrobeným presne na mieru. Takéto zariadenie je síce drahšie, ale šetrí priestor a v malých bytoch vyzerá oveľa lepšie, jednotne, harmonicky a vkusne. Priestor vám ušetria a opticky zväčšia napríklad aj posuvné interiérové dvere, jednoliata podlaha, jednotná farba stropu, svetlé odtiene farieb či zrkadlá.

Zanechať komentár