Aj rekonštrukcia malého bytu dokáže vytvoriť luxusné bývanie

Štandardný

Malý či veľký byt, ak je jeho dispozičná situácia dobre riešená, dobre sú zvolené farby a nábytok, dokáže vytvoriť veľmi príjemný domov a luxusné bývanie. Staršie malé byty neboli práve najlepšie riešené, alebo už nespĺňajú moderný štandard, pretože sa po rokoch jednoducho zlepšili návrhy a všetko sa postupne dá vyrobiť na mieru. Preto ak je nutná rekonštrukcia malého bytu, určite sa tomu nebráňte.

Rekonštrukcia malého bytu si vyžaduje hlavne dokonalé naplánovanie. Do úvahy je potrebné brať každý voľný priestor a snažiť sa z nedostatkov vytvoriť výhody. Niekedy sa totiž niektoré priestory na prvý pohľad zdajú ako problém, no pri troške fantázii a nápadov môžete zistiť ako kvalitne a účelne sa dá pretransformovať. Neberte na ľahkú váhu ani bytové doplnky. Tie totiž dokážu zmeniť charakter a jedinečnosť bytu.

rekonštrukcia malého bytu

Správne zvolený a usporiadaný nábytok + farby = luxus

Dokonalý plán a rozvrh robí dokonalé bývanie

Rekonštrukcia malého bytu nemusí znamenať búranie celého jadra. Najmä ak máte vysoký strop. Toto poskytuje veľa možností pre úložný priestor, prípadne vybudovanie mezonetu a pod. Mezonet je mimoriadne obľúbený typ bývania. Horná časť je väčšinou vyrobená pre spálňu, teda pre odpočinkový a spánkový režim. Dolná časť bytu poskytuje priestrannú spoločenskú dennú miestnosť bez rušivých elementov. Zároveň nesnažte sa silou mocou zbúrať jadro a vytvoriť otvorený priestor. Aj keď tento nápad na prvý pohľad vyzerá neodolateľne, z hľadiska bývania môže byť celkom nepraktický. Preto je dobré naplánovanie rekonštrukcie malého bytu tak dôležité. Myslite pri tom na všetky aspekty vzhľadu ale aj samotného bývania.

rekonštrukcia malého bytu

Menej je viac

Rekonštrukciu malého bytu berte to ako investíciu

Malý byt je v dnešnej dobe dokonca mimoriadne žiadaný v každom väčšom meste. Je to preto, že nároky na vlastné bývanie sú stále vyššie a mnoho mladých ľudí si hľadá nenáročné bývanie osamote v podnájme, s ľahkým prístupom do centra mesta a do práce. Niekedy sú tiež ľudia, ktorí majú vlastné bývanie mimo mesta a prácu v centre veľkého mesta, no pre náročné ranné dochádzanie, sa rozhodnú pre podnájom v centre mesta, kde trávia pracovné dni v týždni. Toto tvorí veľkú skupinu ľudí, ktorí vyhľadávajú práve malý byt. Preto ak nejaký vlastníte, rekonštrukcia malého bytu môže pre vás predstavovať investíciu, ktorá sa vám počas rokov niekoľko násobne vráti.

Zanechať komentár